NŮŽKY. Geoffrey Kondogbia z Monaka pálí z akrobatické pozice na branku St. Etienne. | foto: AP

Lyon doma jen remizoval, Kalou z Lille dal v Ajacciu hattrick

• 0
Lyon, soupeř Plzně v osmifinále Evropské ligy, v 27. kole francouzské ligy remizoval doma s Montpellierem 0:0 a v tabulce je až šestý. Druhé Monako podlehlo v St. Ettiene, čehož vedoucí Paris St. Germain využil ke zvýšení náskoku. Porazil Marseille 2:0 a vede už o osm bodů.

Lyon v lize sice počtvrté v řadě bodoval, ale již v druhém zápase za sebou nedokázal skórovat, přestože protivníka přestřílel jednoznačně 18:7. Brankově přitom domácí neexcelovali ani v Evropské lize, ve které přešli přes Oděsu po výsledcích 0:0 a 1:0.

Lyon nastoupil v sestavě: A. Lopes - Bedimo, Koné, M. Lopes, Umtiti - Grenier, Ferri (78. N'Jie), Gonalons, Tolisso - Lacazette, Briand (63. Gomis).

Salomon Kalou hattrickem rozhodl o vítězství Lille na hřišti Ajaccia 3:2.

Domácí otevřeli skóre už v první minutě gólem dalšího hráče z Pobřeží slonoviny Talla. Jeho krajan Kalou dokázal stav otočit, když nejprve proměnil pokutový kop po ruce Johanna Cavalliho a za třináct minut zakončením na zadní tyči poslal hosty do vedení. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu, tři minuty před přestávkou přesným obloučkem skóroval znovu Tallo.

V 74. minutě ale právě Tallo ve vápně fauloval a Kalou další proměněnou penaltou zápas rozhodl. Lille dosáhlo na výhru i přesto, že posledních devět minut dohrávalo bez vyloučeného obránce Adamy Soumaora. Do utkání v dresu vítězů zasáhl také český obránce David Rozehnal, který přišel na hřiště v 53. minutě.

Výsledky 27. kola:  Paris St. Germain - Marseille 2:0 (50. Maxwell, 79. Cavani), Evian - Nantes 2:0 (61. Barbosa, 77. Wass), St. Etienne - Monako 2:0 (17. Lemoine, 67. Hamouma), Lorient - Bastia 1:1 (35. Ecuele - 50. Bruno), Nice - Toulouse 0:2 (65. Ben Basat, 90. Ben Yedder), Remeš - Valenciennes 3:1 (21. De Preville, 38. Oniangue, 78. Charbonier - 88. Dossevi), Rennes - Guingamp 0:2 (39. Giresse, 90.+5 Yatabare z pen.), Sochaux - Bordeaux 2:0 (J. Ayew, 83. Bakambu), Ajaccio - Lille 2:3 (1. a 42. Tallo - 25. z pen., 38. a 74. z pen. Kalou).