13 2013
Nováčkovská euforie zaplavila fotbalový přebor Jihomoravského kraje. Všichni tři postupující, tedy Ratíškovice, Jevišovice i Vojkovice, totiž svá utkání vyhráli. V úvodních osmi zápasech padlo celkem 29 gólů, mezi střelce se zapsal i bývalý hráč nejvyšší soutěže Patrik Holomek v dresu Bosonoh. Na sestřih všech zápasů se můžete podívat.

Hrála se 86. minuta utkání mezi Bosonohami a IE Znojmem, platil nerozhodný stav 1:1. Domácí tým dostal výhodu rohového kopu a v následném zmatku v malém vápně se nejlépe zorientoval Patrik Holomek, který tak rozhodl o konečné výhře 2:1.

Další sestřih

Pusťte si i video ze zlínského přeboru

Osmatřicetiletý Holomek zúročil zkušenosti z první, ale především druhé nejvyšší domácí soutěže. V 90. letech odehrál patnáct zápasů za Zbrojovku Brno, mimo jiné oblékal dres Českých Budějovic nebo Zlína.

Se ztrátou bodů v posledních minutách nebyl trenér IE Znojma Tomáš Pěnkava spokojený. "Zápasu by více slušela remíza, ale bohužel v závěru se štěstí přiklonilo na stranu domácích," posteskl si na klubovému webu

21. ČERVNA 2000. Patrik Holomek z Boby Brno hlavičkuje k brance Prostějova ve

21. ČERVNA 2000. Patrik Holomek z Boby Brno hlavičkuje k brance Prostějova v utkání zimního fotbalového turnaje, v němž Brňané zvítězili 5:1. Po dvou gólech vstřelili Holomek a Zbončák, pátý dal Maroši z penalty, za Prostějov skóroval Bureš.

Překvapivě dobře zvládl domácí utkání nováček z Vojkovic. Rousínov porazil rozdílem třídy 5:1 a díky ofenzivní produktivitě vede tabulku jihomoravského krajského přeboru.

Úvod utkání přitom nenaznačoval, že by se mohli diváci těšit na střelecké hody domácích - už ve 4. minutě Vojkovice prohrávaly, stoper dokázal míč odkopnout jen k volnému Strnadovi, který prostřelil brankáře Hejnu.

Výsledky

Jak dopadly zápasy i v jiných soutěžích, čtěte na výsledky.com

O sedm minut později vyrovnal Fajgl. Obrat vojkovičtí hráči dokonali na začátku druhého poločasu. "Nastoupili jsme nervózně a po inkasované brance nervozita ještě stoupla. Naštěstí jsme brzy vyrovnali," zhodnotil úvod zápasu trenér domácích Jaroslav Minařík pro  jihomoravskyfotbal.cz.

Začátek zápasu měl lepší nováček z Ratíškovic, do konce prvního poločasu už proti Kuřimi vedl 2:0, na konečných 1:2 z pohledu Kuřimi upravoval Janda z penalty v 80. minutě.

"V 45. minutě jsme přidali ještě druhou branku, v první půli jsme Kuřim do ničeho nepouštěli a hýřili jsme aktivitou. Po přestávce se obraz hry změnil. Hosté nás začali přehrávat, nakopávanými míči a důrazem nás dostali pod tlak a povedlo se jim snížit. Pak měli ještě dvě šance pološance, které jsme ustáli," radoval se po zápase hrající kouč Ratíškovic Petr Vybíral pro jihomoravskyfotbal.cz.

Cenné tři body z hřiště soupeře přivezl poslední nováček v Jihomoravském přeboru - Jevišovice zvítězily v Kyjově díky dobře zahrané standardní situaci 1:0, v 74. minutě dorazil míč do sítě hostující stoper Slušný.

Výsledky 1. kola: Novosedly - Bzenec 3:0, Vojkovice - Rousínov 5:1, Ratíškovice - FC Kuřim 2:1, Bosonohy - IE Znojmo - 2:1, Kyjov - Jevišovice 0:1, Moravský Krumlov - Ráječko - 2:3, Ivančice - RAFK Rajhrad 0:3, Mutěnice - Sparta Brno 3:2.

1. Slezský FC Opava 11 6 4 1 30:16 22
2. Dynamo České Budějovice 11 6 4 1 21:7 22
3. FK Pardubice 11 7 0 4 16:8 21
4. Fotbal Třinec 11 6 2 3 16:10 20
5. FK Olympia Praha 11 5 5 1 17:12 20
6. 1.SC Znojmo 11 5 3 3 14:16 18
7. 1. FK Příbram 11 5 2 4 15:12 17
8. FC Hradec Králové 11 4 5 2 15:13 17