Liberecké trable. Sýkora a Bartošák budou chybět několik týdnů

Lukáš Bartošák z Liberce při zpracování míče. | foto: ČTK

5 2015
Několik týdnů budou fotbalistům Liberce chybět obránce Lukáš Bartošák a záložník Jan Sýkora, kteří po faulech hráčů Bohemians 1905 nedohráli nedělní utkání 9. ligového kola. Oba tak nejspíš přijdou minimálně o nadcházející dva zápasy Evropské ligy.

Sýkoru v úvodu fauloval Kolumbijec Jhon Mosquera, který jednadvacetiletému záložníkovi poranil koleno. Středopolař Slovanu dnes absolvoval magnetickou rezonanci a podle lékařů bude chybět šest až osm týdnů. Sýkora přitom nehrál už na začátku sezony, protože si na konci přípravy zlomil prst na noze.

Bartošáka jen o pár minut později fauloval David Bartek. Liberecký levý bek, který po letním příchodu patří k hlavním oporám týmu, má poraněný kotník a podle odhadů lékařů bude scházet několik týdnů.

Kouč Slovanu Jindřich Trpišovský neskrýval po výhře 3:1 nad Bohemians 1905 velké rozladění ze soupeřovy tvrdé hry. „Po devíti minutách musím střídat dva hráče po troufám si říct brutálních zákrocích. Prvních patnáct minut to byl spíš kung-fu zápas než fotbal. Zákrok na Bartošáka přímo před námi byl zbytečný zezadu a Lukáš pak musel dolů. To nechápu,“ řekl Trpišovský.

Na marodce Slovanu je i řada dalších hráčů. Několikatýdenní absence čeká také útočníka Michala Rabušice, která má pochroumané rameno ze čtvrtečního utkání Evropské ligy v Marseille. Dlouhodobě mimo hru jsou Slovák Michal Obročník, Kamerunec Douglas Djika a brankář Ondřej Kolář. Individuálně trénuje Ghaňan Isaac Sackey a otazník visí nad návratem dalšího středopolaře Zdeňka Folprechta.

Pozvolna se do tréninku vracejí Konžan Dzon Delarge, Nizozemec Kevin Luckassen, Srb Miloš Karišik a Daniel Soungole z Pobřeží slonoviny. Naopak naplno se už připravuje Jan Mudra, který by na levé straně obrany měl zastoupit Bartošáka.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
4. Fastav Zlín 17 9 5 3 27:18 32
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19