13 2016
Pátý Fryšták přijel v rámci 20. kola přeboru Zlínského kraje na půdu druhého Provodova. K vidění byl vyrovnaný a tuhý boj. Nakonec se ovšem radovali fotbalisté domácího celku poté, co v nastavení z diskutabilně odpískané penalty rozhodl o výhře 3:2 Jaroslav Josefík. Podívejte se na video.

Šlágru mezi Provodovem a Fryštákem nechybělo nic. Nasazení, emoce, ale bohužel i pochybně zapískané penalty.

V utkání se do vedení dostali ve 40. minutě hosté, když vyraženou střelu pohotově doklepl Martin Troják. O tři minuty později přišel první sporný moment zápasu, kdy se ve vápně Fryštáku skácel k zemi jeden z hráčů domácích a rozhodčí odpískal penaltu. Tu suverénně proměnil kapitán Provodova Jaroslav Josefík.

V druhém poločasu vyrovnal z blízkosti nejlepší střelec soutěže Matěj Velev. V 74. minutě pak hrubou minelu domácí gólman Radek Petr hasil faulem a hosté z následné penalty snadno vyrovnali.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Nastavení s sebou přineslo další diskutabilní moment. Aut domácích se otřel o rameno záložníka hostů Ondřeje Kučery a sudí odpískal celkem už třetí pokutový kop utkání. Ten podruhé v duelu proměnil domácí kapitán Josefík a rozhodl o výhře Provodova 3:2.

Trenér domácích Josef Rak k zápasu pro fotbalunas.cz uvedl: „Kluci duel podcenili, mysleli si, že to půjde samo. Po změně stran jsme byli pořád lepší, dostali jsme se do vedení, ale po chybě gólmana soupeř opět vyrovnal. V nervózním závěru jsme nakonec šťastně ukopali výhru. Takový je někdy fotbal.“

To asistent trenéra hostujícího Fryštáku Vratislav Rudolf pak utkání okomentoval méně radostnými slovy: „První penalta byla odpískána po vzájemném požďuchování a následném teatrálním pádu domácího hráče. Druhá desítka v nastavení byla vrchol všeho. Vážně zvažujeme podání protestu.“

Výsledky 20. kola: Slušovice - Bystřice p.H. 1:2 (0:2), Napajedla - Baťov 1930 1:2 np (1:1), Provodov - Fryšták 3:2 (1:1), Chropyně - Holešov 0:3 (0:0), Rožnov p.R. - Štítná n.Vláří 0:1 (0:0), Boršice - Morkovice 1:2 (1:1), Vigantice - Luhačovice 0:2 (0:0).