Zlín - Teplice 1:2, favorit se na hřišti nováčka překvapit nenechal

Fotbalisté Teplic slaví gól, uprostřed je Radim Breite. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

24 2015
Tepličtí fotbalisté se posunuli na páté místo tabulky. Využili zaváhání konkurentů a sami vyhráli 2:1 ve Zlíně. Svými góly se o to postarali Radim Breite a Martin Fillo, za domácí jen snižoval Lukáš Holík.

„Dnes jsme byli víc šťastnější než lepší,“ uznal teplický trenér David Vavruška.

Lépe začaly Teplice. Na Fillův centr z levé strany si naběhl Breite a špičkou kopačky překonal Dostála, který tentokrát dostal v brance šanci před Holým. Teplický záložník se mohl radovat z premiérového ligového zásahu v kariéře.

Po dvaceti minutách mohl zvýšit Bratanovič, ale hlavičku mu z brankové čáry odkopl Jugas.

Pak přišly komplikace pro hosty. Gólman Grigar po souboji s Matějovem špatně dopadl na rameno a ve 27. minutě ho musel vystřídat Slavík. Ten byl zase krátce ošetřován po srážce s Hájkem, který po standardní situaci poslal míč obloučkem nad břevno.

Slavík měl práci i v úvodu druhé půle, kdy Pazderův pokus zblízka zastavil pohotově nohou. Do slibných pozic se pak dostal Železník, ale kapitán a nejlepší zlínský střelec ani jednou netrefil branku.

Tepličtí hráči v době domácí převahy přidali druhý gól. Hora z pravé strany nacentroval do šestnáctky na Filla, který si míč zpracoval na prsa a umístěnou ranou z voleje dal sedmý ligový gól v ročníku.

Čtvrt hodiny před koncem se podařilo Zlínu snížit. Železník tentokrát před brankou našel lépe postaveného Holíka a domácí záložník lehce trefil odkrytou branku. Také Holík se dočkal první ligové trefy v životě.

Moravský tým už ovšem ze závěrečného tlaku nic nevytěžil a podruhé v sezoně doma odevzdal všechny body.

„Měli jsme dobré šance, ale nejsme tak zkušené mužstvo, abychom to ze stavu 0:2 dokázali přelomit. Někteří hráči dnes neodevzdali takový výkon jako třeba v Plzni. Můžeme hrát ligový fotbal, ale nemáme body. Budeme muset někdy začít hrát účelnější fotbal, abychom se přiblížili k našim cílům,“ poznamenal zlínský trenér Bohumil Páník.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
4. Fastav Zlín 17 9 5 3 27:18 32
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19