Zlín - Teplice 1:2, favorit se na hřišti nováčka překvapit nenechal

Fotbalisté Teplic slaví gól, uprostřed je Radim Breite. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

24 2015
Tepličtí fotbalisté se posunuli na páté místo tabulky. Využili zaváhání konkurentů a sami vyhráli 2:1 ve Zlíně. Svými góly se o to postarali Radim Breite a Martin Fillo, za domácí jen snižoval Lukáš Holík.

„Dnes jsme byli víc šťastnější než lepší,“ uznal teplický trenér David Vavruška.

Lépe začaly Teplice. Na Fillův centr z levé strany si naběhl Breite a špičkou kopačky překonal Dostála, který tentokrát dostal v brance šanci před Holým. Teplický záložník se mohl radovat z premiérového ligového zásahu v kariéře.

Po dvaceti minutách mohl zvýšit Bratanovič, ale hlavičku mu z brankové čáry odkopl Jugas.

Pak přišly komplikace pro hosty. Gólman Grigar po souboji s Matějovem špatně dopadl na rameno a ve 27. minutě ho musel vystřídat Slavík. Ten byl zase krátce ošetřován po srážce s Hájkem, který po standardní situaci poslal míč obloučkem nad břevno.

Slavík měl práci i v úvodu druhé půle, kdy Pazderův pokus zblízka zastavil pohotově nohou. Do slibných pozic se pak dostal Železník, ale kapitán a nejlepší zlínský střelec ani jednou netrefil branku.

Tepličtí hráči v době domácí převahy přidali druhý gól. Hora z pravé strany nacentroval do šestnáctky na Filla, který si míč zpracoval na prsa a umístěnou ranou z voleje dal sedmý ligový gól v ročníku.

Čtvrt hodiny před koncem se podařilo Zlínu snížit. Železník tentokrát před brankou našel lépe postaveného Holíka a domácí záložník lehce trefil odkrytou branku. Také Holík se dočkal první ligové trefy v životě.

Moravský tým už ovšem ze závěrečného tlaku nic nevytěžil a podruhé v sezoně doma odevzdal všechny body.

„Měli jsme dobré šance, ale nejsme tak zkušené mužstvo, abychom to ze stavu 0:2 dokázali přelomit. Někteří hráči dnes neodevzdali takový výkon jako třeba v Plzni. Můžeme hrát ligový fotbal, ale nemáme body. Budeme muset někdy začít hrát účelnější fotbal, abychom se přiblížili k našim cílům,“ poznamenal zlínský trenér Bohumil Páník.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36