Slovácko a Zlín se chtějí naladit na fotbalové derby

Zlínský Diego Zivulic v souboji o míč s dvěma fotbalisty Slovácka. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

23 2016
Už jenom týden zbývá do druhého derby sezony mezi fotbalisty Slovácka a Zlína. A bez ohledu na výsledek víkendového kola do něho půjdou z lepší pozice hráči Slovácka.

„Chceme se co nejdříve zachránit. Věřím, že je náš tým mentálně silný a situaci zvládne. Naším cílem je konečně dosáhnout na první jarní ligové vítězství,“ řekl zlínský kouč Bohumil Páník před nedělním domácím zápasem s Duklou Praha od 17 hodin.

Prvoligový nováček nevyhrál deset utkání v řadě, a v tabulce tak klesl ze šestého na dvanácté místo; pět kol před koncem sezony držel na předposlední pozici náskok pěti bodů.

„Pokud zopakujeme náš výkon ze druhého poločasu utkání v Teplicích, tak máme naději na úspěch,“ věří Páník po remíze 2:2, kterou Zlín zachraňoval díky dvěma brankám po pauze a bez jediného klasického útočníka. Ani jeden z pěti není stoprocentně připravený.

V neděli Zlín narazí na celek, jehož jméno se tento týden často skloňovalo. Dukla prohrála ve středu doma se Spartou z vymyšlené penalty v poslední v minutě po několika tendenčních výrocích sudího Koucourka. Původně vyloučený brankář Rada byl ale dodatečně omilostněn a může chytat.

To v Uherském Hradišti už pomalu začínají žít nadcházejícím derby, které se bude hrát příští sobotu na jeho stadionu.

„Rádi bychom letos ještě aspoň jednou vyprodali náš stadion. K tomu, aby fanoušci přišli, je ale potřeba dobrý výkon a výsledek v Jablonci,“ připomíná kouč Slovácka Svatopluk Habanec dnešní venkovní duel.

Sousedé v tabulce - Slovácko je sedmé s 33 body, osmý Jablonec má o dva body méně - v něm budou hledat ztracenou formu.

Slovácko po triumfu nad Spartou prohrálo v Ostravě i v Mladé Boleslavi. „Hráči si musí uvědomit, že výkony hlavně v prvních poločasech nebyly dobré. Zejména bojovnost musí být úplně jiná,“ zdůraznil Habanec.

Jablonec z posledních šesti zápasů vyhrál jediný, naposledy si přivezl ostudný debakl 1:6 ze hřiště pražské Dukly.

„Slyšel jsem, že jablonecká kabina zažila velký průvan od pana Pelty,“ zmiňuje majitele klubu a zároveň šéfa fotbalové asociace.

„S takovým týmem, jmény a rozpočtem by měl klub uvažovat výš než na soupeření se Slováckem. Chtěl bych využít nervozity, která v Jablonci asi bude,“ uvažuje slovácký kouč, který bude postrádat kvůli karetnímu trestu záložníka Kerbra a útočníka Koneho. Na hrot útoku zvažuje nasazení dlouhána Doška nebo rychlonohého Diviše.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. Bohemians Praha 1905 9 4 1 4 10:12 13
6. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
7. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
8. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10