Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


První poznatek: penaltové rozstřely vyvolají zmatek ve statistikách

co způsobily penaltové rozstřely ve Zlínském kraji? - ilustrační foto | foto: Michal Klíma, MAFRA

12 2014
Od penaltových rozstřelů remízových zápasů si zlínský krajský fotbalový svaz slibuje vyšší diváckou atraktivitu. Hned ten premiérový v krajském přeboru však měl slabou kulisu.

„Sotva dal Slončík vítěznou penaltu, strhla se hrozná průtrž mračen. Hodně lidí odešlo už za stavu 2:2,“ líčil šéf Provodova Josef Rak, jehož tým vyhrál nad SK Baťov pokutové kopy 5:4.

Jiné potíže v souvislosti s novinkou krajští ani okresní funkcionáři neregistrovali. „Ale na hodnocení je ještě brzy,“ poznamenal předseda sportovně technické komise kraje Stanislav Travenec.

Faktem je, že v úvodním kole mužských soutěží řízených krajem se urodilo málo nerozhodných výsledků, ze 42 zápasů musel penaltový rozstřel určit vítěze jen v deseti případech. Stejný počet remíz přinesla také utkání okresních soutěží na Kroměřížsku, Vsetínsku a Zlínsku.

„Uvidíme, až začnou dorostenecké soutěže a předzápasy,“ podotkl šéf kroměřížského svazu Libor Kopčil.

Už teď je však jisté, že rozstřely vyvolají zmatek ve statistikách, protože každý ze svazů k nim přistupuje individuálně.

Autory rozhodující penalty evidují pouze na Kroměřížsku. „Podílí se na druhém bodu,“ reagoval Kopčil.

„Jde o dovednostní disciplínu,“ vysvětlil šéf sportovně technické komise Zlínska Dušan Krajčovič, proč nechávají střelce v anonymitě.

Odlišně vypadá i celkové skóre. Na Vsetínsku se do tabulky vítězná trefa nezapočítává.

Fotbalová revoluce ve Zlínském kraji se tak teprve musí usadit. V klidu mohou být jen na Uherskohradišťsku, kde novinku kluby odmítly.

Autor:


Témata: Zlínský kraj
Najdete na iDNES.czmobilní verze