Žilina slavila výhru v poslední minutě

Bratislava - Žilinští fotbalisté vedení českým trenérem Leošem Kalvodou udělali další krok k zisku slovenského titulu, když v sobotním 29. ligovém kole porazili Petržalku 2:1 a sedm kol před koncem si udrželi třináctibodový náskok v tabulce. Další dva čeští trenéři zůstávají se svými mužstvy na opačném konci tabulky: Dejmalův Prešov je po prohře na Interu 0:3 předposlední, Košice s trenérem Gürtlerem jsou přes výhru nad Dubnicí úplně na konci pořadí.

Žilina se ujala vedení již ve 13. minutě po penaltě Mintála za Kubalův faul v šestnáctce; hostující hráč navíc dostal červenou kartu. Přesto Petržalka dokázala v 69. minutě srovnat, když český brankář Marek Čech kapituloval po hlavičce Rataje. V poslední minutě zajistil domácím tři body Nemec po chybě brankáře Lipčáka.

Dejmalův Prešov prohrál v Bratislavě s Interem 0:3 před pouhými 772 diváky, což je druhá nejslabší návštěva v sezoně.

Poslední Košice, které vede Jaroslav Gürtler, získaly cenné vítězství nad nováčkem z Dubnice. Český brankář Košic Jiří Kobr udržel čisté konto.

Výsledky - 29. kolo:
Žilina - Petržalka 2:1
(13. Mintál z pen., 90. Nemec - 69. Rataj), Ružomberok - Slovan Bratislava 1:0 (28. Žofčák), Inter Bratislava - Prešov 3:0 (38. Halenár, 54. Czinege, 57. Pavlík), FC Košice - Dubnica 1:0 (87. Zábavník), Trenčín - Púchov 1:2 (61. Fabuš - 40. Mužlay, 44. Škripec).