Žemlík otočil zápas během jediné minuty

• 8
Příbram - Minuta stačila příbramskému střelci Janu Žemlíkovi, aby svému týmu zařídil příjemné loučení se sezonou. Marila porazila Brno ve 30. ligovém kole 2:1, ale nakonec ani hosté nemuseli truchlit. Od pádu do druhé ligy je zachránila prohra Viktorie Žižkov v Liberci.

Oba týmy až příliš spoléhaly na své tahouny, ale Otepka, ani Pacanda na všechno nestačili. V tom nejzajímavějším ale měli pokaždé prsty.

Nejdřív se za gólem řítil brněnský Pacanda, ale do jeho střely se v pokutovém území na poslední chvíli vrhl obětavě Fenyk. Míč zasáhl i rukou, ale Pacanda se penalty dožadoval marně.

Otepka na sebe upozornil elegantním průnikem po pravé straně, jeho přihrávka na malém vápně našla Fenyka, ale ten vysoko přestřelil.

Brněnský kanonýr motal obráncům hlavu svými typickými krátkými kličkami, ale také ukázal, že mu není cizí ani banální řešení útoku. Po krátce rozehraném rohu si všiml na zadní tyči volného Křivánka a míč mu posadil na hlavu tak, že kapitán nemohl nedat.

Zkraje druhého poločasu se Pacanda vrátil ke své bolesti a své sólo zakončil místo střely dvojnásobnou zasekávačkou obránci, při níž se Navrátil dvakrát napálit nenechal.

Kouč František Kopač nechtěl při loučení se sezonou odejít z domácího stadionu poražen a po přestávce posílil útok dvěma krajánky Loseillem a Cesarcem.

A do té doby odříznutý Žemlík ožil. V 63. minutě si ještě nadával, jak sám před Belicem neuspěl. Ale v následujících okamžicích už mu stadion ležel u nohou.

Nejdřív po Otepkově milimetrovém pasu v totožné situaci proměnil, pak využil zaváhání nejzkušenější stoperské dvojice v lize a toho, že brankář Belic netrefil při pokusu o odkop míč a během dvou minut pohodlně zápas otočil.

"Chybí nám středový hráč, v zápasech doma se trápíme," posteskl si kouč. Příbram po odchodu Lukáše Jarolíma marně hledá klasického tvůrce hry. Uznání od trenéra sklidil kanonýr Jan Žemlík, který dvěma góly zápas otočil. Do té doby musel poslouchat pískot diváků.

"Málokdo z nich vidí, že se hodně věnuje bránění," řekl na obranu útočníka Kopač.

Definitivně mohl rozhodnout Cesarec, ale jeho rána jen těsně přeletěla břevno.

V závěru mohli hosté vyrovnat, ale Abrahám ze dvou metrů nedostal míč do sítě. I tak si Brno zahraje ligu i v příští sezoně; na začátku té letošní přitom čtyři kola.

"Jeli jsme si pro bod, měli zápas perfektně rozehraný. Jenže pak dostaneme dva góly, jaké můžeme dostat jen my," usmál se trpce brněnský kouč Karel Jarůšek. V závěru zápasu byl ale klidný. "Dobře jsem z Liberce věděl, že Žižkov prohrává," dodal.

PŘÍBRAM - BRNO 2:1 (0:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 64. J. Žemlík, 65. J. Žemlík
Góly: 45. P. Křivánek
Sestavy: R. Sňozík - J. Navrátil, R. Formánek, V. Turtenwald - R. Otepka (84. V. Janů), T. Fenyk, J. Riegel, J. Birhanzl (46. J.A. Loseille), J. Rychlík - P. Jendruščák (59. D. Cesarec), J. Žemlík
Sestavy: T. Belic - Z. Houšť, P. Křivánek, M. Kotůlek, P. Šustr (88. P. Mezlík) - L. Hlavatý (74. M. Svoboda), T. Abrahám, A. Schuster, R. Drga (84. P. Švancara) - M. Pacanda, K. Kroupa
Náhradníci: J. Skácel, M. Gonda, J. Brodský
Náhradníci: P. Brezovan, P. Schwarz, M. Belej
Žluté karty: 67. T. Fenyk
Rozhodčí: Matějek - Gulajev, Chytil
Počet diváků: 1876 (23% z kapacity 8 000 diváků)

Skupinka brněnských fanoušků přijela podpořit svůj tým do Příbrami.

Brněnský kouč Karel Jarůšek.

Příbramský útočník Jan Žemlík (vpravo) v hlavičkovém souboji s brněnským obráncem Martinem Kotůlkem.

Příbramský hrdina. Jan Žemlík otočil dvěma góly během minuty zápas s Brnem.

Útočník Milan Pacanda bude po ligových trávnících opět běhat v brněnském dresu.

Příbramští fotbalisté oslavují druhý gól Jana Žemlíka.

Příbramští fotbalisté po druhém gólu Jana Žemlíka.

Brněnští fanoušci při utkání v Příbrami.

Utkání Brna v Příbrami řídil jako hlavní rozhodčí Radek Matějek.

Příbramský kouč František Kopač burcuje své svěřence v utkání proti Brnu.

Příbramský záložník Jiří Rychlík (vpravo) si po zápase podává ruku s brněnským obráncem Petrem Křivánkem.

Brněnský brankář Tomáš Belic. Jeho tým prohrál v Příbrami a v první lize se zachránil jen díky porážce Žižkova v Liberci.

Brněnský kapitán Petr Křivánek po zápase v Příbrami.

Francouzský fotbalista v příbramských službách Jean Arnaud Loseille v souboji.