Navrátil opět dal gól za Almelo, v Polsku se trefil útočník Ondrášek

Jaroslav Navrátil v dresu Almela. | foto: Almelo

3 2016
Výbornou formu má v posledních týdnech Jaroslav Navrátil, útočník Heraclesu Almelo. Čtyřiadvacetiletý fotbalista, který do Nizozemska šel z české třetí ligy, se v sobotu znovu trefil a pomohl svému týmu k remíze s pátým Utrechtem.

Čtyřiadvacetiletý Navrátil se po třech letech v Almelu až v této sezoně prosazuje naplno, zvlášť poslední zápasy mu vycházejí. V únoru přispěl jednou trefou k vítězství nad Zwolle, vybojoval si místo v sestavě a nyní se zařadil k oporám týmu.

V lize dal gól podruhé v řadě. V minulém kole zařídil jedinou brankou vítězství nad Heerenveenem, v sobotu zase po 55 minutách otevřel skóre zápasu s Utrechtem. Po třech minutách soupeř vyrovnal a utkání, ve kterém Navrátil odehrál 77 minut, skončilo remízou 1:1. Celkem se už český objev trefil v této sezoně Eredivisie pětkrát.

Výsledky 29. kola: Almelo - Utrecht 1:1 (za domácí gól Navrátil), Graafschap - Leeuwarden 2:2, Alkmaar - PSV Eindhoven 2:4, Feyenoord Rotterdam - Excelsior Rotterdam 3:0, Tilburg - Twente Enschede 2:3, Nijmegen - Arnhem 2:1, 14:30 Haag - Groningen, Roda Kerkrade - Heerenveen, 16:45 Ajax Amsterdam - Zwolle.

Druhá anglická liga

Blízko vítězství nad prvním týmem tabulky byli ve druhé anglické lize fotbalisté Brightonu. Nad Burnley vedli ještě ve druhé nastavené minutě 2:1, nakonec ale hosté ještě stačili vyrovnat. Český záložník Jiří Skalák proseděl utkání na lavičce náhradníků.

Skalák, který se vrátil k týmu po reprezentačním srazu, se tentokrát trenéru Hughtonovi do základní sestavy nevešel. Na kraji zálohy místo něj nastoupil Francouz Knockaert a právě on poslal těsně před poločasovou pauzou domácí do vedení 2:1.

Celý druhý poločas Brighton nad vedoucím týmem druhé ligy vedl, ale v posledních vteřinách o tři body přišel po gólu stopera Keana. Proto v tabulce zůstává třetí, na Burnley, které zůstává na špici, ztrácí čtyři body.

Výsledky 39. kola: Blackburn - Preston 1:2, Brighton - Burnley 2:2, Bolton - Reading 0:1, Cardiff - Derby 2:1, Charlton - Birmingham 2:1, Fulham - MK Dons 2:1, Huddersfield - Sheffield Wednesday 0:1, Hull - Bristol 4:0, Nottingham - Brentford 0:3, Rotherham - Leeds 2:1, Wolverhampton - Ipswich 0:0.

Polsko

Zdeněk Ondrášek gólem přispěl k vítězství fotbalistů Wisly Krakow 3:2 v 29. kole polské ligy na hřišti Ruchu Chorzów. Bývalý útočník norského Tromsö nebo Českých Budějovic se trefil podruhé od lednového příchodu.

Ondrášek skóroval v 50. minutě za stavu 1:1, vítězný ale jeho gól nebyl. O ten se postaral o chvíli později Wolski, který asistoval u obou dalších branek Wisly. V závěru už pouze zkorigoval stav Koj, neboť Chorzów nevyužil v nastavení penaltu.

Výsledky 29. kola: Zaglebie Lubin - Gliwice 4:1, Chorzów - Wisla Krakov 2:3 (za hosty druhý gól Ondrášek), Nieciecza - Kielce 0:1, Cracovia Krakov - Leczna 0:0, Legia Varšava - Gdaňsk 1:1.

1. Legia Varšava 29 17 8 4 58:28 59
2. Gliwice 29 16 7 6 47:36 55
3. Cracovia Krakov 29 12 9 8 56:40 45
4. Štětín 29 10 15 4 36:30 45
5. Zaglebie Lubin 29 12 8 9 40:36 44
6. Poznaň 29 12 4 13 36:38 40
7. Chorzów 29 11 6 12 37:44 38
8. Wisla Krakov 29 8 12 9 44:34 35