Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Borisov získal poosmé za sebou titul, Baroš v Turecku dostal červenou

Borisov (ve žlutém) znovu vyhrál běloruskou ligu, a tak v příštím ročníku bude bojovat o další účast v Lize mistrů, ze které je tato fotografie. | foto: Reuters

10 2013
Přestože většina evropských fotbalových soutěží je v plném proudu, v některých zemích ligy končí. A to ty, které se hrají systémem jaro-zima. V Bělorusku slaví titul BATE Borisov, v Litvě zase Žalgirisu Vilnius.

RUSKO

CSKA Moskva porazil v 16. kole na domácím hřišti Těrek Groznyj 4:1. Přemožitel Plzně z prvního vzájemného utkání v základní skupině Ligy mistrů se díky třetí výhře za sebou drží na čtvrtém místě tabulky. Na vedoucí Zenit Petrohrad, který nestačil na Spartak Moskva 2:4, ztrácí šest bodů.

Obhájce titulu rozhodl o své vysoké výhře už v prvním poločase. Skóre otevřel v deváté minutě útočník Pobřeží slonoviny Doumbia, dvě branky během čtyř minut pak přidali Tošič a Ignaševič. Z penalty přidal další gól faulovaný kanonýr Doumbia. Pětadvacetiletý nejlepší střelec týmu zaznamenal už osmou trefu v sezoně.

Předposlední Těrek dokázal ve druhé půli skóre jen korigovat zásluhou Brazilce Aíltona, hosté tak podruhé v řadě vyšli bodově naprázdno.

Sestava CSKA Moskva: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Tošič (88. Musa), Milanov, Honda, Wernbloom, Elm (63. Zuber) - Doumbia (73. Bazeljuk).

Výsledky 16. kola: Tomsk - Lokomotiv Moskva 2:0, Samara - Dynamo Moskva 1:2, Spartak Moskva - Petrohrad 4:2, Perm - Machačkala 1:0, CSKA Moskva - Groznyj 4:1, Kazaň - FK Krasnodar 0:1, Kubaň Krasnodar - Nižnij Novgorod 4:0.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Petrohrad 16 11 3 2 37:16 36
2. Lokomotiv Moskva 16 10 3 3 33:15 33
3. Spartak Moskva 16 10 3 3 30:18 33
4. CSKA Moskva 16 9 3 4 23:18 30
5. Dynamo Moskva 16 8 5 3 27:20 29
6. FK Krasnodar 16 8 3 5 26:21 27
7. Perm 16 7 6 3 19:14 27
8. Kubaň Krasnodar 16 6 5 5 23:20 23
9. Rostov na Donu 16 5 5 6 21:23 20
10. Kazaň 16 3 8 5 17:14 17
11. Samara 16 3 8 5 16:21 17
12. Nižnij Novgorod 16 5 2 9 15:29 17
13. Tomsk 16 3 3 10 11:25 12
14. Jekatěrinburg 16 2 5 9 14:31 11
15. Groznyj 16 1 6 9 8:19 9
16. Machačkala 16 0 6 10 12:28 6

TURECKO

Necelou půlhodinu odehrál český útočník Milan Baroš za Antalyaspor v utkání s Konyasporem, v němž byl za stavu 2:0 pro soupeře deset minut před koncem vyloučen. Bývalý reprezentant se na hřiště dostal v 51. minutě, kdy nahradil Insu, ale s dvoubrankovým mankem nepohnul. V závěru dostal červenou kartu za protesty k rozhodčímu, který mu odpískal hru rukou.

Pro Baroše to byla první červená karta od jeho letního návratu do Turecka.

Konyasporu zajistily výhru trefy Kabzeho a Campose, který v turecké lize skóroval poprvé.

Výsledky 11. kola: Elazigspor - Erciyesspor 0:1, Eskisehirspor - Akhisar 2:0, Kasimpasa - Gaziantepspor 3:0, Kayserispor - Besiktas 0:3, Sivasspor - Bursaspor 2:1, Karabükspor - Rizespor 2:1, Konyaspor - Antalyaspor 2:0 (za hosty Baroš ČK), Fenerbahce - Galatasaray 2:0.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Fenerbahce 11 9 1 1 26:11 28
2. Kasimpasa 11 8 0 3 25:13 24
3. Sivasspor 11 7 1 3 22:13 22
4. Besiktas 11 6 3 2 18:10 21
5. Eskisehirspor 11 6 1 4 16:9 19
6. Galatasaray 11 5 4 2 17:12 19
7. Trabzonspor 11 5 2 4 14:12 17
8. Akhisar 11 4 3 4 13:12 15
9. Rizespor 11 4 3 4 15:15 15
10. Antalyaspor 11 3 5 3 11:11 14
11. Bursaspor 11 4 2 5 11:14 14
12. Genclerbirligi 11 4 1 6 12:13 13
13. Karabükspor 11 3 4 4 9:11 13
14. Konyaspor 11 4 1 6 12:16 13
15. Erciyesspor 11 2 3 6 7:15 9
16. Gaziantepspor 11 2 2 7 11:24 8
17. Elazigspor 11 2 1 8 11:27 7
18. Kayserispor 11 1 3 7 9:21 6

NIZOZEMSKO

Výsledky 13. kola: Heerenveen - Waalwijk 5:2, Roda Kerkrade - Deventer 1:4, Almelo - Groningen 0:3, Arnhem - Utrecht 3:1, Haag - Leeuwarden 3:0, Zwolle - Twente Enschede 1:1, Breda - PSV Eindhoven 2:1, Nijmegen - Ajax Amsterodam 0:3, Feyenoord Rotterdam - Alkmaar 2:2.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Arnhem 13 7 3 3 25:18 24
2. Alkmaar 13 7 2 4 23:19 23
3. Ajax Amsterdam 13 6 4 3 26:15 22
4. Groningen 13 6 4 3 28:25 22
5. Twente Enschede 13 5 6 2 28:12 21
6. Feyenoord Rotterdam 13 6 3 4 27:21 21
7. Zwolle 13 5 5 3 22:14 20
8. PSV Eindhoven 13 5 4 4 24:14 19
9. Heerenveen 12 5 3 4 29:25 18
10. Breda 13 5 3 5 22:18 18
11. Roda Kerkrade 13 4 5 4 22:28 17
12. Deventer 12 4 4 4 20:29 16
13. Utrecht 13 4 3 6 17:26 15
14. Almelo 12 4 2 6 16:22 14
15. Haag 12 4 1 7 17:27 13
16. Leeuwarden 13 3 3 7 11:17 12
17. Waalwijk 13 2 3 8 18:29 9
18. Nijmegen 13 1 6 6 19:35 9

BELGIE

Výsledky 15. kola: Lokeren - Mechelen 4:0, Cercle Bruggy - Kortrijk 3:1, Charleroi - Gent 0:1, Lovaň - Lierse 2:0, Ostende - Mons 2:0, Standard Lutych - FC Bruggy 0:0.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Standard Lutych 15 10 4 1 29:9 34
2. Genk 14 10 2 2 28:12 32
3. FC Bruggy 15 9 3 3 22:14 30
4. Waregem 14 8 5 1 29:21 29
5. Anderlecht 14 9 1 4 37:17 28
6. Lokeren 15 8 2 5 29:20 26
7. Kortrijk 15 8 1 6 21:17 25
8. Cercle Bruggy 15 5 5 5 15:22 20
9. Gent 15 4 6 5 17:22 18
10. Mechelen 15 4 4 7 20:27 16
11. Charleroi 15 3 6 6 17:22 15
12. Lovaň 15 3 5 7 19:26 14
13. Lierse 15 4 2 9 11:25 14
14. Ostende 15 3 3 9 11:25 12
15. Beveren 14 1 6 7 11:20 9
16. Mons 15 0 3 12 11:28 3

SLOVENSKO

Výsledky 17. kola: Košice - Senica 3:1 (4. a 38. Viazanko, 31. Duda z pen. - 81. Diarrassouba), Banská Bystrica - Dunajská Streda 5:1 (13. Slančík, 38. Teixeira z pen., 63. Vajda, 77. Považanec, 88. Jurčo - 60. Szarka), Zlaté Moravce - Nitra 3:0 (23. Pintér, 60. Chren, 78. Pribula), Myjava - Trenčín 1:3 (2. Urgela - 16. Rundič, 21. William, 50. Van Kessel), Ružomberok - Slovan Bratislava 2:3 (54. Lačný, 85. Ďubek z pen. - 20. a 69. Vittek, 36. Žofčák), Žilina - Trnava 0:0.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Slovan Bratislava 17 11 3 3 37:21 36
2. Ružomberok 17 9 4 4 36:27 31
3. Trenčín 17 9 3 5 40:19 30
4. Myjava 17 8 3 6 30:27 27
5. Zlaté Moravce 17 8 3 6 22:23 27
6. Banská Bystrica 17 7 5 5 31:22 26
7. Senica 17 7 4 6 24:20 25
8. Trnava 17 7 3 7 23:27 24
9. Košice 17 6 4 7 24:21 22
10. Žilina 17 5 6 6 25:24 21
11. Dunajská Streda 17 2 3 12 9:38 9
12. Nitra 17 1 3 13 15:47 6

RAKOUSKO

Výsledky 15. kola: Wacker Innsbruck - Wiener Neustadt 4:0, Austria Vídeň - Wolfsberg 1:0, utkání Sturm Štýrský Hradec - Ried bylo odloženo kvůli nezpůsobilému trávníku.

SKOTSKO

Výsledky 13. kola: Ross County - Celtic Glasgow 1:4, Aberdeen - Heart of Midlothian 1:3, Hibernian - Inverness 0:2, Motherwell - Dundee United 0:4, Partick Thistle - St. Mirren 0:3, St. Johnstone - Kilmarnock 3:1.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Celtic Glasgow 12 9 3 0 27:11 30
2. Inverness 12 8 1 3 20:11 25
3. Aberdeen 13 7 2 4 19:11 23
4. Motherwell 13 7 1 5 14:18 22
5. St. Johnstone 13 6 3 4 22:14 21
6. Dundee United 13 5 5 3 21:9 20
7. Hibernian 13 4 3 6 9:14 15
8. Partick Thistle 13 3 4 6 11:20 13
9. St. Mirren 11 3 2 6 12:20 11
10. Ross County 11 3 1 7 12:23 10
11. Kilmarnock 13 2 3 8 14:21 9
12. Heart of Midlothian 13 3 2 8 10:19 -4

Poznámka: Týmu Heart of Midlothian bylo odečteno 15 bodů za finanční nesrovnalosti.

BĚLORUSKO

Poosmé za sebou získali fotbalisté BATE Borisov titul v běloruské lize. O celkově dvanáctém triumfu v soutěži rozhodli dvě kola před koncem vítězstvím 3:1 na hřišti Žodina.

Borisov si zajistil účast v druhém předkole Ligy mistrů (ročník 2014/2015) a bude usilovat už o čtvrtý postup do hlavní soutěže.

LITVA

Po 14 letech vyhráli fotbalisté Žalgirisu Vilnius litevskou ligu. Svůj čtvrtý titul v historii získali přesto, že v posledním kole podlehli doma Suduvě 1:3.

Druhý Atlantas však jejich zaváhání nevyužil a po remíze 1:1 s Bangou zakončil soutěž s dvoubodovou ztrátou na nového šampiona. Ještě před měsícem měl Žalgiris v čele tabulky dvanáctibodový náskok, ale nakonec ho málem prohospodařil. Litevský šampion se kvalifikoval do druhého předkola Ligy mistrů.

Autoři: ,


Kurzy

AnglieNěmeckoŠpanělskoItálieFrancie
19. 8.Swansea - Manchester U.9.54.651.4
19. 8.Bournemouth - Watford1.973.63.9
19. 8.Burnley - W.B.A.2.553.13.03
19. 8.Leicester - Brighton1.743.84.95
19. 8.Liverpool - Crystal P.1.375.058.8
19. 8.Southampton - West Ham1.73.845.15
19. 8.Stoke - Arsenal4.33.71.87
20. 8.Huddersfield - Newcastle2.443.23.1
20. 8.Tottenham - Chelsea2.083.443.7
21. 8.Manchester C. - Everton1.315.6510.3
18. 8.Bayern - Leverkusen1.236.713.5
19. 8.Hamburg - Augsburg2.183.333.54
19. 8.Hoffenheim - Bremen1.773.954.5
19. 8.Mainz - Hannover23.463.95
19. 8.Wolfsburg - Dortmund4.13.91.85
19. 8.Hertha - Stuttgart2.13.473.6
19. 8.Schalke - RB Leipzig2.83.342.56
20. 8.Freiburg - Frankfurt2.543.22.94
20. 8.M´gladbach - 1.FC Köln1.973.534
25. 8.1.FC Köln - Hamburg1.93.54.16
18. 8.Leganes - Alaves2.13.233.9
18. 8.Valencia - Las Palmas1.853.84.25
19. 8.Vigo - S.Sebastian2.433.42.97
19. 8.Girona - Atl.Madrid7.74.31.47
19. 8.FC Sevilla - Espanyol1.663.955.45
20. 8.Bilbao - Getafe1.54.357
20. 8.FC Barcelona - Betis Sevilla1.198.113.5
20. 8.La Coruňa - Real Madrid9.25.51.33
21. 8.Levante - Villarreal3.253.232.35
21. 8.Malaga - Eibar2.233.33.43
19. 8.Juventus - Cagliari1.158.521
19. 8.Verona - Napoli7.54.851.43
20. 8.Bergamo - AS Roma3.23.432.3
20. 8.Sassuolo - FC Genoa2.183.43.5
20. 8.Crotone - AC Milan5.74.11.6
20. 8.Bologna - FC Torino3.23.332.33
20. 8.Udinese - Chievo2.13.33.85
20. 8.Inter Milano - Fiorentina1.564.26.2
20. 8.Lazio Roma - Spal1.295.710.9
20. 8.Sampdoria - Benevento1.683.735.6
18. 8.Metz - Monaco8.25.21.38
19. 8.Lyon - Bordeaux1.634.255.25
19. 8.Nice - Guingamp23.34.25
19. 8.Montpellier - Strasbourg1.883.564.4
19. 8.Troyes - Nantes2.563.22.95
19. 8.St.Etienne - Amiens1.553.957.1
19. 8.Rennes - Dijon1.633.95.9
20. 8.Lille - Caen1.653.95.65
20. 8.Marseille - Angers1.633.955.85
20. 8.Paris SG - Toulouse1.0813.531
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost




Mužstvo Z V R P S B
1. Manchester United 1 1 0 0 4:0 3
2. Huddersfield Town F.C. 1 1 0 0 3:0 3
3. Manchester City 1 1 0 0 2:0 3
Tottenham Hotspur 1 1 0 0 2:0 3
5. Arsenal FC 1 1 0 0 4:3 3
6. Burnley 1 1 0 0 3:2 3
7. Bournemouth 1 1 0 0 1:0 3
Everton FC 1 1 0 0 1:0 3
9. Liverpool FC 1 0 1 0 3:3 1
Watford 1 0 1 0 3:3 1
11. Southampton FC 1 0 1 0 0:0 1
Swansea 1 0 1 0 0:0 1
13. Leicester City 1 0 0 1 3:4 0
14. Chelsea FC 1 0 0 1 2:3 0
15. Stoke City 1 0 0 1 0:1 0
West Bromwich Albion 1 0 0 1 0:1 0
17. Brighton 1 0 0 1 0:2 0
Newcastle United 1 0 0 1 0:2 0
19. Crystal Palace 1 0 0 1 0:3 0
20. West Ham United 1 0 0 1 0:4 0
Mužstvo Z V R P S B
1. FC Augsburg 0 0 0 0 0:0 0
Bayern Mnichov 0 0 0 0 0:0 0
Borussia Dortmund 0 0 0 0 0:0 0
Eintracht Frankfurt 0 0 0 0 0:0 0
SC Freiburg 0 0 0 0 0:0 0
Hamburk SV 0 0 0 0 0:0 0
Hannover 0 0 0 0 0:0 0
Hertha Berlín 0 0 0 0 0:0 0
Hoffenheim 0 0 0 0 0:0 0
1. FC Köln 0 0 0 0 0:0 0
Bayer Leverkusen 0 0 0 0 0:0 0
FSV Mohuč 05 0 0 0 0 0:0 0
Borussia Mönchengladbach 0 0 0 0 0:0 0
RB Lipsko 0 0 0 0 0:0 0
FC Schalke 04 0 0 0 0 0:0 0
VfB Stuttgart 0 0 0 0 0:0 0
Werder Brémy 0 0 0 0 0:0 0
VfL Wolfsburg 0 0 0 0 0:0 0
Mužstvo Z V R P S B
1. Alavés 0 0 0 0 0:0 0
Atlético Madrid 0 0 0 0 0:0 0
FC Barcelona 0 0 0 0 0:0 0
Betis Sevilla 0 0 0 0 0:0 0
Athletic Club Bilbao 0 0 0 0 0:0 0
CD Leganes 0 0 0 0 0:0 0
Celta Vigo 0 0 0 0 0:0 0
Sociedad Deportiva Eibar 0 0 0 0 0:0 0
Espaňol Barcelona 0 0 0 0 0:0 0
FC Girona 0 0 0 0 0:0 0
Getafe 0 0 0 0 0:0 0
Deportivo La Coruňa 0 0 0 0 0:0 0
Las Palmas 0 0 0 0 0:0 0
UD Levante 0 0 0 0 0:0 0
Málaga 0 0 0 0 0:0 0
Real Madrid 0 0 0 0 0:0 0
San Sebastian 0 0 0 0 0:0 0
FC Sevilla 0 0 0 0 0:0 0
FC Valencie 0 0 0 0 0:0 0
FC Villarreal 0 0 0 0 0:0 0
Mužstvo Z V R P S B
1. AC Milán 0 0 0 0 0:0 0
AS Řím 0 0 0 0 0:0 0
Benevento 0 0 0 0 0:0 0
Atalanta Bergamo 0 0 0 0 0:0 0
FC Boloňa 0 0 0 0 0:0 0
US Cagliari 0 0 0 0 0:0 0
AC Chievo Verona 0 0 0 0 0:0 0
Crotone 0 0 0 0 0:0 0
CFC Janov 1893 0 0 0 0 0:0 0
FC Turín 0 0 0 0 0:0 0
ACF Fiorentina 0 0 0 0 0:0 0
Hellas Verona 0 0 0 0 0:0 0
Inter Milán 0 0 0 0 0:0 0
Juventus Turín 0 0 0 0 0:0 0
Lazio Řím 0 0 0 0 0:0 0
SSC Neapol 0 0 0 0 0:0 0
Sampdoria Janov 0 0 0 0 0:0 0
Sassuolo Calcio 0 0 0 0 0:0 0
SPAL Ferrara 0 0 0 0 0:0 0
Udinese Calcio 0 0 0 0 0:0 0
Mužstvo Z V R P S B
1. Olympique Lyon 2 2 0 0 6:1 6
2. Paříž St.Germain 2 2 0 0 5:0 6
3. AS Monako 2 2 0 0 7:3 6
4. Olympique de Marseille 2 2 0 0 4:0 6
5. St Etienne 2 2 0 0 2:0 6
6. Angers SCO 2 1 1 0 4:2 4
Girondins Bordeaux 2 1 1 0 4:2 4
8. Troyes 2 1 1 0 3:2 4
9. OSC Lille Métropole 2 1 0 1 3:3 3
FC Toulouse 2 1 0 1 3:3 3
11. Montpellier 2 1 0 1 1:1 3
12. Guingamp 2 1 0 1 3:4 3
Racing Štrasburk 2 1 0 1 3:4 3
14. Stade Rennes 2 0 1 1 2:3 1
15. O.G.C. Nice 2 0 0 2 1:3 0
16. SM Caen 2 0 0 2 0:2 0
17. Méty 2 0 0 2 1:5 0
18. Amiens 2 0 0 2 0:4 0
FC Nantes 2 0 0 2 0:4 0
20. FCO Dijon 2 0 0 2 1:7 0

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze