Novák dal gól soupeři Sparty, Vrba podruhé za sebou vyhrál

Filip Novák v akci | foto: AP

21 2016
Fotbalisté Razgradu před odvetou 4. předkola Ligy mistrů v Plzni vyhráli v bulharské lize nad Montanou 2:0. O branky Ludogorce se postarali Slavčo Šokolarov a Claudiu Keserü. V ruské lize podruhé za sebou slavil výhru trenér Pavel Vrba s Machačkalou, která je už čtvrtá. Poslední je Ufa, za níž skóroval nedávný sparťan Fatai. Soupeř Sparty v boji o Evropskou ligu - Sönderjyske - remizoval v 6. kole dánské ligy na hřišti Midtjyllandu 2:2. Za domácí skóroval Novák.

Bulharsko

Razgrad, jenž první zápas s Viktorií vyhrál doma 2:0, nastoupil v sestavě: Borjan - Cicinho, Terziev, Plastun, Petrov - Kovačev, Campanharo, Juninho, Šokolarov, Vitinha - Keserü.

Dánsko

Fotbalisté Sönderjyske remizovali v šestém kole dánské ligy na hřišti Midtjyllandu 2:2. Soupeř Sparty ze 4. předkola Evropské ligy směřoval po gólu českého obránce domácích Filipa Nováka z 57. minuty k porážce, v nastavení však získal teprve třetí bod v sezoně díky vlastní brance Kiana Hansena. V základní sestavě Midtjyllandu nastoupil také Václav Kadlec.

Sönderjyske přitom šlo rychle do vedení, už v osmé minutě se prosadil Nicolaj Madsen. Jenže po čtvrthodině hry si dal vlastní gól Pierre Kanstrup. V úvodu druhého poločasu se pak prosadil Novák. Pro bývalého hráče Jablonce to byl druhý gól v šesti ligových utkáních v sezoně, dva přesné zásahy si připsal také v zápasech 3. předkola Evropské ligy proti Videotonu.

Už to vypadalo, že si soupeř Sparty připíše čtvrtou porážku v šesti zápasech, jenže v nastaveném čase zařídil remízový výsledek Hansenův vlastní gól. To už na hřišti nebyl Kadlec, jenž v 84. minutě střídal.

Sönderjyske tak do čtvrteční odvety se Spartou na Letné půjde v lepším rozpoložení, než v jakém nastoupilo do úvodního zápasu předkola. Před ním podlehlo Bröndby Kodaň 0:4. Proti Midtjyllandu nastoupilo v sestavě: Skender - Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende - Hedegaard (71. Uhre), Guira, Drachman (63. Mattila), Madsen (63. Klove), Absalonsen - Okwi.

Anglie, 2. liga

Výsledky 4. kola: Sheffield Wednesday - Leeds 0:2, Birmingham - Wolverhampton 1:3, Blackburn - Burton 2:2, Bristol - Newcastle 0:1, Fulham - Cardiff 2:2, Huddersfield - Barnsley 2:1, Nottingham - Wigan 4:3, QPR - Preston 0:2, Reading - Brighton 2:2, Rotherham - Brentford 1:0, Derby - Aston Villa 0:0, Ipswich - Norwich 1:1.

Výsledky 5. kola
: St. Pölten - Sturm Štýrský Hradec 1:3, Mödling - Ried 1:0, Salcburk - Mattersburg 3:1, Wolfsberg - Rapid Vídeň 1:1, Austria Vídeň - Altach 3:1.

Slovensko

Výsledky 6 kola: Michalovce - Dunajská Streda 1:0 (60. Koscelnik), Myjava - Trnava 1:1 (43. Sládek - 20. Sloboda), Prešov - Zlaté Moravce 1:0 (61. Leško), Senica - Podbrezová 0:1 (2. Breznaník), Slovan Bratislava - Žilina 1:0 (67. Soumah), Trenčín - Ružomberok 3:1 (17. a 73. Bala, 57. Janga - 38. Mareš).

Výsledky 4. kola:
Ufa - Groznyj 1:3, Petrohrad - CSKA Moskva 1:1, Rostov na Donu - Tomsk 3:0, Kazaň - Machačkala 1:2, Perm - Jekatěrinburg 1:0, Spartak Moskva - FK Krasnodar 2:0, Lokomotiv Moskva - Samara 0:0.

Belgie

Fotbalisté Anderlechtu, které ve čtvrtek čeká po vítězství 3:0 v prvním zápase odveta čtvrtého předkola Evropské ligy se Slavií, podruhé za sebou v belgické lize remizovali. Ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže hráli s Eupenem 2:2, ačkoliv dvakrát vedli. O vítězství je připravil smolný odraz míče od gólmana v závěru zápasu. V tabulce jim patří druhé místo se ztrátou dvou bodů na vedoucí Waregem.

Anderlecht šel do vedení v 21. minutě po trefě Diega Capela, krátce před koncem poločasu ale inkasoval. Náskok opět získal hned po přestávce díky gólu Lukasze Teodorczyka, jenž se prosadil i v úvodním duelu se Slavií.

Deset minut před koncem se však míč po střele do tyče odrazil od gólmana Davyho Roefa do branky Anderlechtu podobně, jako dostala gól právě Slavia v domácím zápase předkola Evropské ligy, který nakonec prohrála 0:3.

Trenér René Weiler proti Eupenu vyslal tým v sestavě: Roef - Badji, Mbodji, Nuytinck, Deschacht (79. Heylen) - Tielemans, Hanni, Dendoncker - Chipciu (60. Doumbia), Teodorczyk, Capel (70. Sowah Adjei).

Výsledky 4. kola: Kortrijk - FC Bruggy 2:1, Mouscron-Péruwelz - St. Truiden 2:1, Waasland-Beveren - Mechelen 2:2, Waregem - Ostende 1:1, Eupen - Anderlecht 2:2, Lokeren - Genk 0:3, Gent - Westerlo 4:2.

Nizozemsko

Výsledky 3. kola: Roda Kerkrade - Arnhem 0:1, Ajax Amsterodam - Tilburg 1:2, Zwolle - PSV Eindhoven 0:4, Nijmegen - Heerenveen 2:1.

1. PSV Eindhoven 3 3 0 0 7:1 9
2. Haag 3 3 0 0 7:2 9
3. Feyenoord Rotterdam 2 2 0 0 7:0 6
4. Arnhem 3 2 0 1 6:3 6
5. Excelsior Rotterdam 3 2 0 1 5:3 6
6. Nijmegen 3 1 2 0 5:4 5
7. Almelo 2 1 1 0 4:2 4
8. Ajax Amsterdam 3 1 1 1 6:5 4