Slovan Bratislava utrpěl v Trenčíně debakl, odnesl to kouč Straka

Slovan Bratislav vs Neapol, ilustrační foto | foto: Reuters

6 2014
Slovan Bratislava, soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, ve 13. kole slovenské ligy podlehl na hřišti vedoucího Trenčína 0:4. A českého kouče Františka Straku to stálo místo.

Švýcarsko

Fotbalisté Bernu po čtvrteční prohře se Spartou na Letné (1:3) nezískali body ani v domácí soutěži. Young Boys na hřišti Aarau stejně jako od českého mistra inkasovali tři góly, prohráli tentokrát ale jen o branku. V lize nebodovali po třech předchozích výhrách a v tabulce jsou čtvrtí.

Bern v prvním poločase dvakrát vedl po trefách Bertoneho a Steffena, ale po změně stran brankář Mvogo nestačil na dvě střely Andrista. Young Boys hráli v sestavě Mvogo - Hadergjonaj, Von Bergen, Rochat, Lecjaks (87. Wüthrich) - Bertone, Sanogo - Steffen, Kubo, Nikci (65. Costanzo) - Afum (65. Hoarau).

Bern se Spartou 11. prosince uzavře boje v základní skupině Evropské ligy.

Nizozemsko

Český fotbalista Jaroslav Navrátil, který doma nikdy nehrál profesionální soutěž, se dočkal své první trefy v nizozemské lize. Při sedmém startu v dresu Almela pomohl k jednoznačné výhře 6:1 nad Bredou.

Dvaadvacetiletý Navrátil, který do Nizozemska odešel v roce 2013 z Břeclavi, se na hřiště dostal v 76. minutě. Šlo o jeho druhý ligový start v sezoně. V nastavení pak uzavřel střelecký účet zápasu.

Výsledky 8. kola: Almelo - Breda 6:1 (za domácí gól Navrátil), Leeuwarden - Dordrecht 4:1, Tilburg - Heerenveen 2:1, Utrecht - Deventer 2:3, PSV Eindhoven - Excelsior Rotterdam 3:0, Alkmaar - Twente Enschede 2:2, Feyenoord Rotterdam - Groningen 4:0, Ajax Amsterdam - Zwolle 0:0..

Slovensko

Fotbalisté Slovanu Bratislava, kteří jsou nejbližším soupeřem pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, z posledních pěti ligových zápasů získali jediný bod.

A podle slovenské zpravodajské televize TA3 trenér František Straka ve Slovanu skončil hned poté, co obhájce titulu v nedělním ligovém utkání v Trenčíně utrpěl debakl 0:4. Šestapadesátiletý český kouč vedl bratislavský tým od června.

Trápící se Slovan v Trenčíně prodloužil sérii bez vítězství na sedm soutěžních duelů v domácí soutěži a Evropské lize. Získal v nich jediný bod za remízu v Dunajské Stredě a připsal si nelichotivé skóre 1:18.

Podle médií Straku na lavičce Slovanu nahradí bývalý reprezentant Dušan Tittel, třebaže nemá požadovanou licenci. Další vystoupení v základní skupině Evropské ligy čeká Slovan 23. října proti Spartě, v jejíž obraně Straka dlouhá léta hrával a posléze ji vedl i jako trenér.

Skóre v Trenčíně otevřel už v deváté minutě osmnáctiletý Nigerijec Kingsley Madu, v druhé půli na něj navázal jeho krajan Moses Simon, jenž se trefil v sezoně popáté. Z penalty se deset minut poté prosadil Haris Hajradinovič, který v 75. minutě svým druhým gólem v utkání uzavřel skóre.

Slovan nastoupil v sestavě Perniš - Jablonský, Niňaj, Čikoš, Kolčák - Milinkovič, Soumah (71. Štefánik), Lásik - Halenár, Peltier, Kubík (82. Žofčák).

Výsledky 13. kola: Košice - Žilina 1:1 (64. Škutka - 88. Willian), Ružomberok - Zlaté Moravce 3:0 (61. Janič, 67. Zrelak, 82. Turčák), Trnava - Dunajská Streda 3:1 (34. a 69. Vyskočil, 89. Jendrišek - 79. Štěpanovský), Myjava - Podbrezová 1:0 (2. Pekár), Trenčín - Slovan Bratislava 4:0 (9. Madu, 52. Simon, 62. z pen. a 75. Hajradinovič)..

Výsledky 11. kola:
Austria Vídeň - Wolfsberg 0:2, Mödling - Altach 0:2, Sturm Štýrský Hradec - Grödig 1:0, Ried - Rapid Vídeň 1:2, Salcburk - Wiener Neustadt 4:1.

Skotsko

Výsledky 9. kola: FC Dundee - Aberdeen 2:3, Partick Thistle - Motherwell 3:1, St. Johnstone - St. Mirren 1:2.

Belgie

Výsledky 10. kola: Charleroi - Kortrijk 0:2, Lierse - Waregem 3:1, Mouscron-Péruwelz - Mechelen 1:1, Waasland-Beveren - Cercle Bruggy 1:0, FC Bruggy - Standard Lutych 3:0, Anderlecht - Genk 0:0, Lokeren - Ostende 3:1.

1. Anderlecht 10 6 4 0 18:9 22
2. Gent 10 5 3 2 14:8 18
3. Lokeren 10 5 3 2 15:10 18
4. FC Bruggy 10 4 5 1 19:10 17
5. Westerlo 10 4 5 1 21:16 17
6. Ostende 10 4 2 4 15:16 14
7. Mechelen 10 4 1 5 18:17 13
8. Genk 10 2 7 1 11:11 13