Watford se díky vítězství nad Derby County posunul na druhé místo v tabulce.
Opět se na tom podílel mimořádně talentovaný útočník Vydra. Čekání na dvacátý gól ukončil trefou o tyč ve 35. minutě.
Těsně před poločasem musel střídat kvůli zranění zkušený brankář Almunia, jeho náhradník Bond však inkasoval až v závěru, kdy už po brance Joela Ekstranda vedl Watford 2:0.
Vydra vydržel na hřišti do 87. minuty, jeho český spoluhráč Daniel Pudil se na trávník kvůli nemoci nedostal.
DRUHÁ ANGLICKÁ LIGA
Výsledky 34. kola: Blackburn - Leeds 0:0, Blackpool - Leicester 0:0, Bolton - Hull 4:1, Brighton - Burnley 1:0, Bristol - Barnsley 5:3, Charlton - Nottingham 0:2, Huddersfield - Ipswich 0:0, Peterborough - Birmingham 0:2, Sheffield Wednesday - Crystal Palace 1:0, Watford - Derby 2:1 (první gól domácích Vydra), Middlesbrough - Millwall 1:2, Wolverhampton - Cardiff 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Cardiff | 33 | 22 | 4 | 7 | 55:34 | 70 |
2. | Watford | 34 | 19 | 5 | 10 | 68:43 | 62 |
3. | Hull | 34 | 19 | 5 | 10 | 46:37 | 62 |
4. | Crystal Palace | 34 | 16 | 10 | 8 | 60:42 | 58 |
5. | Leicester | 32 | 16 | 6 | 10 | 53:28 | 54 |
6. | Brighton | 33 | 13 | 13 | 7 | 46:34 | 52 |
7. | Middlesbrough | 34 | 16 | 3 | 15 | 52:52 | 51 |
8. | Nottingham | 34 | 12 | 12 | 10 | 49:46 | 48 |
9. | Leeds | 33 | 13 | 7 | 13 | 43:48 | 46 |
10. | Blackburn | 33 | 11 | 12 | 10 | 42:40 | 45 |
11. | Derby | 34 | 11 | 11 | 12 | 50:48 | 44 |
12. | Burnley | 33 | 12 | 8 | 13 | 47:47 | 44 |
13. | Millwall | 33 | 12 | 8 | 13 | 44:49 | 44 |
14. | Charlton | 34 | 11 | 10 | 13 | 43:47 | 43 |
15. | Bolton | 33 | 10 | 12 | 11 | 49:47 | 42 |
16. | Birmingham | 34 | 10 | 12 | 12 | 43:52 | 42 |
17. | Blackpool | 34 | 10 | 11 | 13 | 50:49 | 41 |
18. | Sheffield Wednesday | 33 | 11 | 7 | 15 | 39:47 | 40 |
19. | Ipswich | 34 | 10 | 9 | 15 | 34:54 | 39 |
20. | Huddersfield | 33 | 9 | 11 | 13 | 34:57 | 38 |
21. | Barnsley | 33 | 10 | 7 | 16 | 41:53 | 37 |
22. | Wolverhampton | 34 | 9 | 8 | 17 | 39:49 | 35 |
23. | Bristol | 34 | 10 | 4 | 20 | 51:65 | 34 |
24. | Peterborough | 32 | 10 | 3 | 19 | 48:58 | 33 |
POLSKO
Sedmadvacetiletý Papadopulos svým šestým gólem v ročníku pečetil vítězství Zaglebie Lubin nad Štětínem 3:0.
Zaglebie, vedené českým trenérem Pavlem Hapalem, vrátilo soupeří těžkou porážku 0:4 z úvodního kola. Skóre otevřel už v deváté minutě hlavou po standardní situaci Rymaniak a ve 23. minutě zvýšil z penalty Pawlowski.
Papadopulos pojistil v utkání, které se dohrávalo za hustého sněžení, náskok Lubinu devět minut před koncem. Český útočník se trefil rybičkou po rychlém protiútoku.
Výsledky 16. kola: Zaglebie Lubin - Štětín 3:0 (poslední gól Papadopulos), Polonia Varšava - Gdaňsk 1:1, Bielsko-Biala - Bialystok 4:0, Vratislav - Widzew Lodž 2:1, Kielce - Legia Varšava 3:2, Belchatów - Wisla Krakov 0:0, Chorzów - Poznaň 0:4, Zabrze - Gliwice 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Legia Varšava | 16 | 10 | 3 | 3 | 34:17 | 33 |
2. | Poznaň | 16 | 10 | 2 | 4 | 24:14 | 32 |
3. | Zabrze | 16 | 8 | 7 | 1 | 24:11 | 31 |
4. | Polonia Varšava | 16 | 8 | 5 | 3 | 28:14 | 29 |
5. | Vratislav | 16 | 9 | 2 | 5 | 26:21 | 29 |
6. | Gdaňsk | 16 | 7 | 3 | 6 | 22:19 | 24 |
7. | Gliwice | 16 | 7 | 1 | 8 | 21:25 | 22 |
8. | Zaglebie Lubin | 16 | 7 | 3 | 6 | 21:17 | 21 |
9. | Widzew Lodž | 16 | 6 | 3 | 7 | 18:21 | 21 |
10. | Štětín | 16 | 6 | 3 | 7 | 16:19 | 21 |
11. | Bialystok | 16 | 3 | 10 | 3 | 17:21 | 19 |
12. | Kielce | 16 | 5 | 4 | 7 | 15:20 | 19 |
13. | Wisla Krakov | 16 | 5 | 4 | 7 | 14:22 | 19 |
14. | Chorzów | 16 | 4 | 3 | 9 | 13:26 | 15 |
15. | Bielsko-Biala | 16 | 2 | 3 | 11 | 20:29 | 9 |
16. | Belchatów | 16 | 1 | 4 | 11 | 10:27 | 7 |
Poznámka: Lubinu byly odečteny tři body za korupční aféru z roku
TURECKO
Fenerbahce Istanbul, které je soupeřem Viktorie Plzeň v osmifinále Evropské ligy, díky dvěma gólům v nastavení porazilo Kasimpasu 3:1. V tabulce tak udrželo druhou příčku před městským rivalem Besiktasem.
Fenerbahce prohrávalo už od druhé minuty: nigerijský stoper Joseph Yobo zahrál v pokutovém území rukou a penaltu s přehledem proměnil jeho krajan Kalu Uche.
O srovnání se postaral po hodině hry Kamerunec Pierre Webó.
Utkání směřovalo k remíze, jenže Fenerbahce výsledek v nastavení změnilo v jasnou výhru. Z penalty ho napřed poslal kapitán Emre, ve čtvrté minutě pak pojistil výhru Moussa Sow.
Trenér Aykut Kocaman nasadil sestavu: Volkan - Gönül, Yobo, Korkmaz, Ali Kaldirim - Kuijt, Topal (56. Baroni), Meireles (86. Erkin), Stoch (59. Sow) - Emre - Webó.
Zápasy osmifinále Evropské ligy jsou na programu 7. a 14. března. Plzeň začíná dvojzápas s tureckým soupeřem na domácím hřišti.
Výsledky 23. kola: Gaziantepspor - Bursaspor 2:1, Büyüksehir - Eskisehirspor 2:2, Elazigspor - Antalyaspor 2:1, Mersin - Trabzonspor 0:1, Sivasspor - Besiktas 0:1, Kayserispor - Genclerbirligi 1:0, Fenerbahce - Kasimpasa 3:1, Karabükspor - Akhisar 0:2, Galatasaray - Orduspor 4:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Galatasaray | 23 | 13 | 7 | 3 | 46:27 | 46 |
2. | Fenerbahce | 23 | 11 | 7 | 5 | 37:25 | 40 |
3. | Besiktas | 23 | 10 | 9 | 4 | 48:33 | 39 |
4. | Bursaspor | 23 | 8 | 10 | 5 | 35:28 | 34 |
5. | Antalyaspor | 23 | 10 | 4 | 9 | 33:33 | 34 |
6. | Eskisehirspor | 23 | 8 | 9 | 6 | 38:29 | 33 |
7. | Kasimpasa | 23 | 9 | 6 | 8 | 32:26 | 33 |
8. | Kayserispor | 23 | 9 | 5 | 9 | 31:32 | 32 |
9. | Genclerbirligi | 23 | 7 | 9 | 7 | 35:35 | 30 |
10. | Trabzonspor | 23 | 8 | 6 | 9 | 26:27 | 30 |
11. | Sivasspor | 23 | 8 | 5 | 10 | 25:30 | 29 |
12. | Karabükspor | 23 | 8 | 5 | 10 | 28:37 | 29 |
13. | Gaziantepspor | 23 | 7 | 7 | 9 | 23:33 | 28 |
14. | Büyüksehir | 23 | 7 | 6 | 10 | 29:30 | 27 |
15. | Orduspor | 23 | 5 | 11 | 7 | 26:28 | 26 |
16. | Elazigspor | 23 | 5 | 9 | 9 | 19:35 | 24 |
17. | Akhisar | 23 | 5 | 7 | 11 | 19:32 | 22 |
18. | Mersin | 23 | 4 | 8 | 11 | 23:33 | 20 |
NIZOZEMSKO
Výsledky 24. kola: Tilburg - Nijmegen 2:3, Almelo - Arnhem 3:5, Groningen - Zwolle 1:0, Venlo - Waalwijk 1:0, Heerenveen - Twente Enschede 2:1, Feyenoord Rotterdam - PSV Eindhoven 2:1, Ajax Amsterodam - Haag 1:1, Utrecht - Roda Kerkrade 4:0, Alkmaar - Breda 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | PSV Eindhoven | 24 | 16 | 2 | 6 | 78:27 | 50 |
2. | Ajax Amsterdam | 24 | 13 | 9 | 2 | 54:25 | 48 |
3. | Feyenoord Rotterdam | 24 | 14 | 5 | 5 | 47:32 | 47 |
4. | Arnhem | 24 | 13 | 6 | 5 | 48:31 | 45 |
5. | Twente Enschede | 24 | 12 | 8 | 4 | 40:22 | 44 |
6. | Utrecht | 24 | 12 | 6 | 6 | 38:27 | 42 |
7. | Nijmegen | 24 | 10 | 6 | 8 | 35:38 | 36 |
8. | Haag | 24 | 7 | 11 | 6 | 38:42 | 32 |
9. | Groningen | 24 | 8 | 5 | 11 | 23:35 | 29 |
10. | Almelo | 24 | 6 | 10 | 8 | 48:50 | 28 |
11. | Breda | 24 | 7 | 6 | 11 | 26:40 | 27 |
12. | Heerenveen | 24 | 6 | 8 | 10 | 34:45 | 26 |
13. | Alkmaar | 24 | 6 | 7 | 11 | 34:41 | 25 |
14. | Waalwijk | 24 | 5 | 8 | 11 | 25:32 | 23 |
15. | Zwolle | 24 | 5 | 8 | 11 | 25:38 | 23 |
16. | Roda Kerkrade | 24 | 4 | 10 | 10 | 32:49 | 22 |
17. | Venlo | 24 | 5 | 7 | 12 | 28:49 | 22 |
18. | Tilburg | 24 | 2 | 8 | 14 | 23:53 | 14 |
BELGIE
Výsledky 28. kola: Gent - Cercle Bruggy 2:0, Beerschot - Lierse 1:3, Beveren - Lokeren 0:0, Kortrijk - Mons 0:1, Mechelen - Lovaň 1:2, utkání Charleroi - Waregem bylo odloženo, FC Bruggy - Anderlecht 2:2, Standard Lutych - Genk 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 27 | 19 | 6 | 2 | 67:25 | 63 |
2. | Waregem | 26 | 16 | 6 | 4 | 43:25 | 54 |
3. | Genk | 28 | 13 | 10 | 5 | 55:37 | 49 |
4. | Standard Lutych | 28 | 14 | 5 | 9 | 50:31 | 47 |
5. | Lokeren | 28 | 13 | 8 | 7 | 50:37 | 47 |
6. | FC Bruggy | 27 | 12 | 9 | 6 | 58:42 | 45 |
7. | Mechelen | 28 | 12 | 5 | 11 | 42:38 | 41 |
8. | Mons | 28 | 12 | 5 | 11 | 44:47 | 41 |
9. | Kortrijk | 28 | 11 | 5 | 12 | 31:29 | 38 |
10. | Lovaň | 28 | 8 | 11 | 9 | 46:47 | 35 |
11. | Gent | 28 | 8 | 9 | 11 | 30:36 | 33 |
12. | Charleroi | 27 | 9 | 3 | 15 | 26:47 | 30 |
13. | Beveren | 28 | 6 | 9 | 13 | 25:44 | 27 |
14. | Lierse | 28 | 4 | 11 | 13 | 27:50 | 23 |
15. | Beerschot | 28 | 5 | 5 | 18 | 26:57 | 20 |
16. | Cercle Bruggy | 27 | 3 | 5 | 19 | 28:56 | 14 |
SKOTSKO
Výsledky 28. kola: Heart of Midlothian - Inverness 2:3, Kilmarnock - Aberdeen 1:1, Ross County - Motherwell 3:0, St. Johnstone - St. Mirren 1:0, Celtic Glasgow - FC Dundee 5:0, Dundee United - Hibernian 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 28 | 19 | 5 | 4 | 67:21 | 62 |
2. | Inverness | 27 | 10 | 11 | 6 | 53:46 | 41 |
3. | Motherwell | 27 | 11 | 7 | 9 | 43:38 | 40 |
4. | St. Johnstone | 28 | 10 | 10 | 8 | 34:33 | 40 |
5. | Ross County | 27 | 9 | 11 | 7 | 35:34 | 38 |
6. | Hibernian | 28 | 10 | 8 | 10 | 36:36 | 38 |
7. | Kilmarnock | 28 | 9 | 10 | 9 | 42:36 | 37 |
8. | Aberdeen | 28 | 9 | 10 | 9 | 33:35 | 37 |
9. | Dundee United | 28 | 9 | 10 | 9 | 45:50 | 37 |
10. | Heart of Midlothian | 27 | 7 | 9 | 11 | 27:37 | 30 |
11. | St. Mirren | 27 | 7 | 8 | 12 | 33:45 | 29 |
12. | FC Dundee | 27 | 3 | 5 | 19 | 14:51 | 14 |
RAKOUSKO
Výsledky 22. kola: Wacker Innsbruck - Mattersburg 2:0, Austria Vídeň - Admira Trenkwalder 4:0, Sturm Štýrský Hradec - Wolfsberg 1:3, Wiener Neustadt - Ried 0:0, Salcburk - Rapid Vídeň 3:3.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 22 | 17 | 3 | 2 | 54:17 | 54 |
2. | Salcburk | 21 | 12 | 6 | 3 | 50:23 | 42 |
3. | Rapid Vídeň | 22 | 12 | 3 | 7 | 36:21 | 39 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 22 | 10 | 6 | 6 | 34:28 | 36 |
5. | Ried | 22 | 9 | 4 | 9 | 39:32 | 31 |
6. | Wolfsberg | 21 | 6 | 7 | 8 | 31:34 | 25 |
7. | Mattersburg | 22 | 6 | 4 | 12 | 23:46 | 22 |
8. | Wiener Neustadt | 22 | 5 | 5 | 12 | 17:40 | 20 |
9. | Wacker Innsbruck | 22 | 6 | 1 | 15 | 18:45 | 19 |
10. | Admira Trenkwalder | 22 | 4 | 5 | 13 | 32:48 | 17 |
PORTUGALSKO
Výsledky 20. kola: Estoril - Sporting Lisabon 3:1, Setúbal - Beira Mar 1:0, Braga - Guimaraes 3:2, 21:15 FC Porto - Rio Ave, FC Porto - Rio Ave 2:1, Moreirense - Gil Vicente 0:0, Nacional Funchal - Olhanense 3:1, Benfica Lisabon - Pacos Ferreira 3:0, Coimbra - Marítimo 2:3.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Porto | 20 | 16 | 4 | 0 | 49:10 | 52 |
2. | Benfica Lisabon | 20 | 16 | 4 | 0 | 50:14 | 52 |
3. | Pacos Ferreira | 20 | 9 | 8 | 3 | 27:18 | 35 |
4. | Braga | 20 | 10 | 4 | 6 | 44:30 | 34 |
5. | Rio Ave | 20 | 8 | 5 | 7 | 25:26 | 29 |
6. | Marítimo | 20 | 7 | 7 | 6 | 22:30 | 28 |
7. | Estoril | 20 | 7 | 4 | 9 | 30:29 | 25 |
8. | Guimaraes | 20 | 6 | 6 | 8 | 21:32 | 24 |
9. | Nacional Funchal | 20 | 6 | 5 | 9 | 29:34 | 23 |
10. | Setúbal | 20 | 6 | 5 | 9 | 22:36 | 23 |
11. | Sporting Lisabon | 20 | 5 | 7 | 8 | 20:25 | 22 |
12. | Coimbra | 20 | 4 | 8 | 8 | 27:31 | 20 |
13. | Gil Vicente | 20 | 4 | 7 | 9 | 20:31 | 19 |
14. | Olhanense | 20 | 3 | 8 | 9 | 21:31 | 17 |
15. | Beira Mar | 20 | 3 | 6 | 11 | 23:38 | 15 |
16. | Moreirense | 20 | 3 | 6 | 11 | 19:34 | 15 |