Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Z Ostravy zpět do Tábora. Trenér Frňka se vrací do druhé ligy

Petr Frňka | foto: ČTK

20 2015
Dobří holubi se vracejí. Název známého Kleinova filmu si teď možná připomínají fanoušci i manažeři fotbalistů druholigového Táborska. Na pozici hlavního trenéra se vrací Petr Frňka, který po podzimu neodolal nabídce ligové Ostravy. „Vše ale ještě musíme podepsat. Můžeme v nadsázce říci, že se vrací z hostování,“ usmál se většinový vlastník klubu Jiří Smrž.

U týmu tak končí Radim Nečas, který Táborsko trénoval v jarní části a dovedl ho na šesté místo tabulky. Včera ještě Frňka musel formálně ukončit všechny záležitosti na severu Moravy, aby se mohl naplno věnovat druhé lize.

„Jestli lituji angažmá v Ostravě? Takhle se to asi říci nedá. Ale každopádně je trénování první ligy obrovská zkušenost,“ řekl staronový kouč Táborska.

Sám si moc váží toho, že přišla znovu nabídka právě z Tábora. „Jdu do velice známého a ideálního prostředí, takže se už moc těším,“ dodal Frňka.

Ani vedení Táborska nemuselo moc dlouho přemýšlet, jak s pozicí hlavního trenéra na další sezonu naloží. „Petr u nás dříve pracoval jako asistent trenéra Nádvorníka, pak jako hlavní trenér. Má vztah ke klubu a z lidského hlediska jsme si s ním všichni sedli, proto jsme mu také nebránili, aby šel trénovat ligový Baník,“ doplňuje Smrže ředitel klubu Tomáš Samec.

„O odchodu Petra Frňky z Baníku jsme se dozvěděli na poslední chvíli, takže ani během sezony se nevedla žádná jednání, že by se mohl vrátit. Dohoda byla tedy rychlá. Byli jsme s Petrovou prací spokojení a chtěli jsme ve spolupráci pokračovat. V pondělí by mohl Petr už trénovat u nás, ještě si ale musí vyřešit své věci v Ostravě,“ popisuje Samec.

S tím Frňka souhlasí. „Je to tak, v pondělí se hlásím v Táboře,“ potvrdil a přiznal se, že i během jarní části Synot ligy na lavičce Baníku sledoval táborské výsledky. „Možná jsem koukal na tabulku Táborska častěji než na tu ostravskou. Nechtěl jsem si připouštět zdejší tlak,“ přiznal se.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze