Archivní snímek z utkání Rapidu Vídeň (v zeleném).

Archivní snímek z utkání Rapidu Vídeň (v zeleném). | foto: Reuters

Fotbalisté Rapidu Vídeň a Groningenu prohráli, Braga vysoko zvítězila

• 2
Rapid Vídeň, na který v základní skupině fotbalové Evropské ligy narazí Plzeň, prohrál v rakouské lize doma s Mattersburgem 2:4. Groningen, jenž vyzve Liberec, podlehl v nizozemské lize na stadionu Utrechtu 0:2. Další liberecký soupeř - portugalská Braga - porazila Boavistu Porto vysoko 4:0.

Rakousko

Rapid i přes porážku zůstává v čele v soutěže, dva body před městským rivalem Austrií.

Zápas s Mattersburgem mu zkomplikoval brankář Strebinger, který v páté minutě dostal červenou kartu, a domácí tak museli skoro celý zápas odehrát v deseti. Hosté toho využili. Na jejich poločasové vedení ještě zareagoval vyrovnáním Deni Alar, Mattersburg však poté přidal tři góly. Na konečných 2:4 snížil Steffen Hofmann.

Rapid nastoupil v sestavě: Strebinger - Pavelič, Sonnleitner, Dibon, Auer - Petsos, Schwab (67. Hofmann) - Schobesberger, Schaub (6. Knoflach), Kainz (67. Prosenik) - Alar.

7. kolo: Mödling - Austria Vídeň 0:1, Grödig - Ried 4:1, Rapid Vídeň - Mattersburg 2:4, Sturm Štýrský Hradec - Salcburk 2:3.

Nizozemsko

O vítězství Utrechtu nad Groningenem rozhodl 29. minutě Ramselaar, v nastaveném čase ho potvrdil Letschert.

Groningen už dvacet venkovních ligových zápasů neudržel čisté konto. V letošní sezoně si zatím připsal jedinou výhru, v minulém kole porazil Excelsior.

Groningen nastoupil v sestavě: Padt - Hateboer, Reijnen, Kappelhof, Burnet (46. Hoesen) - Tibbling (46. Maduro), Drost, Hiariej - Antonia, De Leeuw, Linssen (75. Mahi).

4. kolo: Utrecht - Groningen 2:0, Tilburg - Nijmegen 0:1, Excelsior Rotterdam - Graafschap 3:0, Heerenveen - Zwolle 1:1, Almelo - Twente Enschede 2:1, Ajax Amsterodam - Haag 4:0, Alkmaar - Roda Kerkrade 0:1, Arnhem - Leeuwarden 4:1, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 3:1.

Slovensko

7. kolo: Dunajská Streda - Podbrezová 5:1 (24., 41., 59. a 82. Szarka, 10. Ľupták - 63. Mehanovič z pen.), Myjava - Zlaté Moravce 0:0, Ružomberok - Michalovce 2:2 (11. Jakubko, 89. Zošák - 50. Regáli, 60. Koscelník), Senica - Trenčín 1:4 (17. Hlohovský - 5. Bero, 62. Guba, 74. Van Kessel, 87. Bala), Slovan Bratislava - Skalica 4:1 (10. Milinkovič z pen., 27. Zreľák, 32. Vittek, 72. Oršula - 83. Šebesta), Trnava - Žilina 2:0 (3. Janečka, 76. Baéz).

Rusko

7. kolo: Dynamo Moskva - Ufa 2:0, Petrohrad - Samara 1:3, Spartak Moskva - Machačkala 1:2, Jekatěrinburg - Groznyj 3:3, Rostov na Donu - Perm 1:0, Lokomotiv Moskva - FK Krasnodar 2:1, Saransk - Kazaň 2:1.

Belgie

6. kolo: Lovaň - St. Truiden 1:0, Genk - Charleroi 2:0, Mouscron-Péruwelz - Kortrijk 0:1, Ostende - Waregem 0:2, FC Bruggy - Standard Lutych 7:1, Westerlo - Anderlecht 0:3, Lokeren - Waasland-Beveren 1:2.

Turecko

3. kolo: Basaksehir - Bursaspor 2:1, Genclerbirligi - Kasimpasa 1:0, Gaziantepspor - Besiktas 0:4, Konyaspor - Galatasaray 1:4, Mersin - Kayserispor 1:2, Eskisehirspor - Rizespor 1:1, Trabzonspor - Akhisar 2:2, Fenerbahce - Antalyaspor 2:1, Sivasspor - Osmanlispor 1:1.

Švýcarsko

7. kolo: Lugano - Lucern 0:1, Vaduz - St. Gallen 1:0, Thun - Sion 0:2, Basilej - FC Curych 3:1, Grasshopper Curych - Young Boys Bern 3:2.

Portugalsko

Braga svého soupeře zejména v druhém poločase jasně přehrála. První dvě branky vstřelil záložník Vukčevič, navázal na něj Crislan a stav zpečetil z penalty střídající Silva. Boavista nedokázala v Braze zvítězit od března 2002.

Braga nastoupila v sestavě Kritsjuk - Carneiro, Boly, Pinto, Goiano - Santos, Vukčevič, Mauro, Román (66. Silva) - Pinho (61. Hassan), Crislan (85. Rafa).

3. kolo: Setúbal - Rio Ave 2:2, FC Porto - Estoril 2:0, Benfica Lisabon - Moreirense 3:2, Tondela - Nacional Funchal 1:0, Braga - Boavista Porto 4:0, Pacos Ferreira - Arouca 1:1, Coimbra - Sporting Lisabon 1:3.

Skotsko

6. kolo: Celtic Glasgow - St. Johnstone 3:1, FC Dundee - Inverness 1:1, Hamilton - Hearts 3:2, Motherwell - Kilmarnock 1:0, Partick Thistle - Aberdeen 0:2, Ross County - Dundee United 2:1.

1. Celtic Glasgow 6 5 1 0 16:6 16
2. Aberdeen 5 5 0 0 9:1 15
3. Hearts 6 5 0 1 15:8 15
4. Hamilton 5 3 1 1 9:4 10
5. Ross County 6 3 1 2 10:6 10
6. FC Dundee 6 2 2 2 10:8 8
7. Motherwell 6 2 0 4 4:8 6
8. St. Johnstone 6 1 2 3 9:12 5