Atlético Madrid vyhrálo v Bilbau, a stále tak stíhá Barcelonu i Real

GÓLOVÝ STŘELEC. Takto útočník Luciano Vietto (ve žlutém) vstřelil v minulém kole gól Atléticu Madrid, v zápase s La Coruňou se trefil dvakrát. | foto: AP

21 2014
V 16. kole španělské ligy zvítězilo Atlético Madrid na hřišti Athletic Bilbaa 4:1, když se mu podařilo otočit nepříznivý vývoj zápasu i díky hattricku Griezmanna. Fotbalisté Atlética jsou tak v tabulce stále třetí, na druhou Barcelonu ztrácí tři body, na vedoucí Real o bod víc.

Atlético inkasovalo v Bilbau v 17. minutě, kdy se trefil po standardní situaci Mikel Rico. Hned z první akce po změně stran ale vyrovnal útočník Antoine Griezmann a už v 53. minutě měl navrch úřadující šampion, když faul na Tiaga Mendese potrestal z penalty Raúl García.

Třetí gól madridského celku dal opět Griezmann a devět minut před koncem pak uzavřel hattrick. Francouzský reprezentant, který na gól v dresu Atlética v lize čekal přes tři měsíce, tak zažil jednoznačně nejlepší zápas od letního příchodu ze San Sebastianu.

Fotbalisté Málagy po vítězství 2:1 nad Elche zůstali v těsném kontaktu s týmy bojujícími o Ligu mistrů. Na třetí Atlético Madrid, které má večerní duel s Bilbaem k dobru, ztrácejí ze sedmého místa jen dva body.

Málaga prohrávala na hřišti posledního celku La ligy po hlavičce Davida Lombána z nastavení první půle, po změně stran však skóre zvrátila. Ve 49. minutě srovnal Ignacio Camacho a třináct minut před koncem přidal druhý zásah favorita z hranice pokutového území Luis Alberto.

Villarreal v poslední době prokazuje slušnou formu. V minulém kole vyhrál na hřišti Atlética Madrid, dnes zvítězil v domácím zápase nad La Coruňou 3:0, a prodloužil tak sérii vítězných klání na pět. Z posledních pěti duelů má navíc úctyhodné skóre 12:1.

O první branku Villarrealu se postaral už v 10. minutě Dos Santos, ve druhém poločase o vítězství domácích rozhodl dvěma góly útočník Vietto.

Ve včerejším zápase Barcelona porazila Cordóbu 5:0 a stáhla náskok vedoucího Realu Madrid, který má ale zápas k dobru. Více o sobotních utkání čtetě ZDE.

Výsledky 16. kola:
Barcelona - Córdoba 5:0
(82. a 90.+1 Messi, 2. Pedro, 53. Suárez, 80. Piqué), Levante - San Sebastian 1:1 (90. Ivanschitz z pen. - 48. Canales), Eibar - Valencie 0:1 (32. Alcácer), Vigo - Almería 0:1 (17. Hemed), Vallecano - Espaňol 1:3 (45. Baptistao - 9. a 90. Garcia, 76. Lucas), Villarreal - La Coruňa 3:0 (10. Dos Santos, 68. a 73. Vietto), Elche - Málaga 1:2 (45.+1 Lombán - 49. Camacho, 77. Alberto), Bilbao - Atlético Madrid 1:4 (17. Rico - 46., 73. a 81. Griezmann, 53. Raúl García z pen.).