Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bodů bychom si zasloužili víc, míní vítkovický stoper Mikula

Vítkovický fotbalista David Mikula po tom, co ho v minulém ligovém utkání fauloval olomoucký protihráč. Mikulu ještě více než zákrok protihráče bolí špatné výsledky mužstva. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

12 2016
Fotbalistům Vítkovic není do řeči. Jako nováčci věděli, že je v národní lize, navíc ve skromných podmínkách, jaké v klubu mají, čeká boj o záchranu. Přesto jsou dosavadními výsledky zklamaní. Prohráli šest duelů za sebou.

„Nevím, co k tomu říct, ale spousta zápasů se zlomila v posledních pěti minutách – a vždy to bylo ve prospěch soupeře,“ povzdechl si vítkovický stoper David Mikula.

To byl i případ minulého duelu se Sigmou Olomouc. V něm Vítkovice vedly 1:0, a přesto padly 1:2.
„Do toho zápasu jsme šli s tím, že nedostaneme gól,“ připomněl Mikula. „To se nám dařilo, navíc jsme hned po přestávce vedli. Hráli jsme ze zabezpečené obrany, v hlubokém bloku, ale obětavě. Sedmdesát minut nám to vycházelo. Síla soupeře je jednoznačná, taková kvalita u nás není.“

Hodně zápasů jste dobře rozehráli, ale nedotáhli jste je ani k remíze. Nechybějí vám síly?
V tom bych to vůbec neviděl. My jsme s Olomoucí zase dostali gól ze standardky. O kondici to není, tu sílu jsme měli, měli jsme i šance, i za stavu 1:1 jsme mohli dát dva góly. Kdybychom jen stáli na šestnáctce a odkopávali balony, ale ukázali jsme sílu dopředu. Nevím, v čem to je. Je to však čím dál tím náročnější.

A frustrující, že?
Samozřejmě. Jediné utkání, kdy jsme výsledek nějakým způsobem uhráli, bylo Táborsko, to bylo ve druhém kole. Pak jsme ještě zvládli Prostějov, ale bodovat bychom si zasloužili ve více zápasech. S Olomoucí to byl další zápas, který jsme prohráli v závěrečných pěti minutách.

V týdnu před utkáním jste si sedli s trenérem Westem, který chtěl znát názory hráčů, co je třeba udělat, aby se situace otočila, v čem vidíte problém, co by se mělo změnit. K čemu jste došli?
Vyříkali jsme si nějaké věci, které byly v předchozích utkáních zbytečné, dá se říct lajdácké, jak to jinak říct... A do utkání s Olomoucí jsme šli s tím, že budeme bojovat jeden za druhého, že nám jde o záchranu druhé ligy. Také to z naší strany byl nejobětavější zápas, ale body nám to zase nepřineslo.

Pokud jde o záchranu, tak pořád není nic ztraceného.
To je fakt, ale šest porážek za sebou... Víme, jací soupeři jsou před námi (v pátek hrají v Ústí nad Labem, 22. října hostí Opavu a 26. října se utkají s Baníkem Ostrava – pozn. red.). Kdybychom od Sigmy dostali trojku, tak si řekneme: Neměli jsme na ně, bohužel. Ale naše kvalita tam byla, prohrát po takovém průběhu je velká škoda.

Až na dva duely jste vždy prohráli o jediný gól. To musí být ubíjející.
Je to ještě více frustrující. Vždycky si řekneme, že nás soupeř nepřehrál, že nebyl o nic lepší než my, ale body pokaždé získá on. Nic nevzdáváme, i když se z toho nějakou dobu budeme dostávat. Teď pojedeme do Ústí. Znovu budeme bojovat. Jako tým. Jako Vítkovice.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze