Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrtělka je v Sokolově zpět. Snad si na jaře nic nevykloubím, přeje si

Benjamin Ibrahim Traore z Táborska (vlevo) a Vít Vrtělka ze Sokolova v souboji o míč | foto: Martin Stolař, MAFRA

23 2015
Důležitý člen sestavy, jenže fotbalistu Víta Vrtělku trápí častá zranění. Kus podzimu musel vynechat. Vykloubené rameno si nechal operovat. Teď je zase zpátky, zase zdravý a připravený Sokolovu pomoct.

„Jaro chci přežít ve zdraví,“ ušklíbne se. Ihned se naladil na tradiční vlnu vtípků a dobré nálady. Spoluhráčům bude pomáhat při snaze udržet co nejvyšší pozice. „Cíle pro jaro jsou dané dosavadními výsledky, které byly dobré,“ říká Vrtělka.

Byla pro vás zimní příprava nepříjemná po tom zranění?
Tím, že jsem od října pořádně netrénoval, tak se dá říct, že jsem zimní přípravu vyhlížel. Což mě pak po čtrnácti dnech zase přešlo. (smích)

Takže vás bavila?
Tak 95 procent věcí jsme dělali na hřišti včetně kondičních cviků, takže je to o něco víc stravitelnější.

S výsledky přípravných zápasů jste spokojeni?
Abych řekl pravdu, tak já osobně bych asi ani nedal naše výsledky dohromady. Myslím si, že nejsou tak podstatné, na druhou stranu nikdo nechce prohrávat. V téhle fázi jsou důležitější věci. V naší hře by se měly objevovat prvky, které děláme v trénincích. O to se hlavně snažíme.

Jaké jsou cíle pro jaro?
Naše ambice jsou dané průběhem podzimu, kdy jsme zůstali v tabulce nahoře. Bylo by teď blbé říkat něco jiného, než že chceme hrát na absolutní špici.

A vaše osobní?
Můj osobní cíl je přežítPokud možno ve zdraví, aby mi už nic nevypadlo, nic neprasklo. Prostě abych už nemusel na sál. To bych byl spokojený.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze