Porazili jsme soupeře, který má v Asii velký zvuk, liboval si Koubek

Miroslav Koubek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

9 2015
Slunné počasí, ale i nádherné sportovní centrum, ve kterém se nachází čtyři travnatá hřiště, mají k dispozici fotbalisté Viktorie na herním kempu ve Španělsku. Rozbili ho na Slunečném pobřeží nedaleko Malagy, jen něco málo přes sto kilometrů od afrických břehů.

A hned na prvním tréninku se míjeli s ukrajinským týmem Dněpr Dněpropetrovsk, v němž působí i čeští fotbalisté Jan Laštůvka a Ondřej Mazúch. Ve stejné destinaci trénují také všichni tři soupeři plzeňského celku, ale přijede sem i brazilské Atlético Paranaense či maďarský Videotom Székesfehervár.

K pohodě viktoriánů na španělském soustředění přispěla i sobotní výhra 2:0 nad korejským Suwonem Samsung Bluewings.

Viktoriáni otevřeli skóre ve 26. minutě. Krásnou akci po ose Hořava – Limberský ještě vyšperkoval Tecl nezištnou přihrávkou a Petržela, který si ve velké šanci věděl rady. Stejný hráč vstřelil po centru Pilaře deseti minut po přestávce i druhou branku svého celku.

„Musím mužstvo pochválit. Proti zdatnému soupeři, který má v Asii velký zvuk, odvedli kluci dobrou práci a týmový výkon,“ uvedl pro klubový web Miroslav Koubek, trenér plzeňské Viktorie.

„Myslím, že jsme mohli dát i o nějakou tu branku víc, ale i soupeř měl zejména ve druhé půli slibné příležitosti,“ vypozoroval ostřílený kouč.

Plzeňané tak navázali na výhru v Norimberku (3:2) z minulého víkendu. „Každé vítězství potěší, ale mě zajímá především způsob, jakým jsme ho dosáhli. A ten se dá dnes hodnotit pochvalně, to by nám mělo dodat energii do další práce,“ říkal Koubek po zápase s korejským týmem.

V úterý v 16 hodin pak čeká jeho svěřence na stadionu FC Marbelle další přípravný zápas s ukrajinským Dynamem Kyjev, přímý přenos vysílá ČT Sport. Stejně tak tomu bude i ze sobotní generálky na ligu s ruským FK Krasnodar.