Plzeň - Dukla 2:1, favorit otočil skóre a posunul se na první místo

SROVNÁNO! Plzeňští fotbalisté oslavují gól Ondřeje Vaňka (vpravo). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

31 2014
Plzeňští fotbalisté se po 6. kole posunuli na první místo tabulky. Doma ve Štruncových sadech porazili Duklu Praha 2:1, ač prohrávali. Skóre však otočili a posunuli se o bod před dosud vedoucí Slavii.

Plzeň musela na poslední chvíli udělat změnu v sestavě, když se při rozcvičce zranil stoper Hubník a místo něj šel do hry Hejda. V záloze pak dostal šanci Vaněk.

Změny udělala i Dukla. Do brány se poprvé v sezoně postavil Rada, který nahradil Chudého a rozhodně se nenudil.

Domácí si od začátku vytvářeli tlak a často se pouštěli do zakončení, podobně jako před týdnem na Slavii však dopláceli na malou efektivitu. Když už Chramosta míč dostal do sítě, stalo se tak z těsného ofsajdu.

To Dukla využila první šanci. Levý bek Matěj Hanousek se prohnal kolem čerstvého reprezentanta Řezníka, poslal před branku centr a francouzský útočník Beauguel využil svých dlouhých nohou, předskočil obránce a špičkou tečoval míč do sítě.

Plzeň se poté snažila o vyrovnání, ale zahazovala i ty nejvyloženější šance. Chramosta se dostal za obranu a sám před gólmanem poslal míč metr vedle. Zklamal i v další šanci a vedle pálil také Kolář.

Vaněk v akrobatické pozici trefil jen brankáře Radu a Limberského přímý kop rozehraný ve stylu plážového fotbalu tečovala zeď mimo.

V závěru poločasu naopak mohla své vedení navýšit Dukla, ale Karavajevova střela skončila těsně vedle a Bergra vychytal ve velké šanci Kozáčik.

Plzeň se dočkala až v úvodu druhé půle. Chramosta tentokráte nahrával do malého vápna a Vaněk zblízka protlačil míč do sítě.

Domácí se v utkání několikrát pokoušeli o poměrně netradiční rozehrávky standardních situací a jedna z nich jim nakonec přinesla vítězný gól. Procházka se dlouho tvářil, že bude sám rozehrávat přímý kop ze 35 metrů, nakonec se však rozeběhl do vápna, obránci Dukly jeho pohyb nezachytili a plzeňský stoper po Hrošovského centru hlavou rozhodl.

Hned vzápětí navíc Plzni vyšel brejk po přímém kopu Dukly. Kozáčik dlouhým výhozem poslal do sóla Pilaře, kterého musel Mareš zastavit jen faulem a rozhodčí mu v 64. minutě ukázal červenou kartu.

Definitivně rozhodnout mohl Pilař, ale ve vyložené šanci rovněž minul. Oslabená Dukla už se však nezmohla na odpor. Nepomohl jí ani Španěl Néstor, který v lize naskočil poprvé od vážného zranění ze zimní přípravy.