jen za 89 Kč/měsíc

FORTUNA VÍKEND ŠAMPIONŮ 2011

Pravidla turnaje

Hřiště.
Umělý trávník třetí generace se vsypem ekologického granulátu o rozměrech 48m x 24m. Okolo něj stojí mantinely. Branky jsou 5 m široké a 2 m vysoké. Místo pro zahrání pokutového kopu je 9 m od středu branky. Rohy se rozehrávají z rohových prostorů.

Čas.
Zápasy se hrají 2x15 minut hrubého času. Zastavení času například v případě vážného zranění záleží jen na rozhodčím.

Týmy.
Mužstvo tvoří maximálně 22 hráčů, z nichž se na hřišti současně pohybuje 5 hráčů (čtyři hráči v poli a jeden brankář). Střídá se "hokejově" před vlastní lavičku

Tresty.
Pokud rozhodčí udělí hráči za hrubý přestupek žlutou kartu, potrestaný fotbaliste musí na hráčskou lavici a jeho tým pokračuje v zápase v oslabení. Pokud v době oslabení (kdy má jeden tým na trávníku o hráče méně) dá soupeř gól, zbytek trestu se ruší. V případě červené karty je hráč vykázán do šatny (o jeho dalším působení rozhodne řídící komise, tým hraje v oslabení čtyři minuty, a to i v případě, že inkasuje.

Gól.
Je možné docílit branky rovnou z vlastní poloviny hřiště. To neplatí pro brankaře, pokud rozehrává míč, který předtím opustil hříště přes brankovou čáru nebo mantinel za brankou.

Standardní situace.
Všechny volné kopy se rozehrávají nepřímo. Nepřímé volné kopy, zaviněné v pokutovém území, se rozehrávají z hranice pokutového území z místa, které leží nejblíže k místu prohřešku. Při zahrávání pokutového kopu musejí být všichni hráči na ploše mimo pokutové území ve vzdálenosti nejméně 3 m od značky pokutového kopu, dokud není míč uveden do hry.

Postup ze skupiny.
Pokud mají po ukončení soutěže dvě nebo více mužstev stejný počet bodů, rozhoduje o jejich pořadí v tabulce lepší brankový rozdíl ze všech utkání v soutěži a je-li ten stejný, zaujme vyšší pořadí v tabulce to družstvo, které vstřelilo v celé soutěži více branek. Nelze-li rozhodnout ani podle tohoto kritéria, rozhodne o pořadí v tabulce los.

Postup v play-off.
Pokud v zápasech play-off turnaje nedojde k rozhodnutí v normální hrací době, rozhodne o postupujících nebo celkovém pořadí rozstřel ze značky pokutového kopu.