Dukla měla proti Slavii kopat penaltu, uvedla šéfka rozhodčích Damková

3 2014
Fotbalisté Dukly měli v pátečním malém pražském derby proti Slavii zahrávat penaltu. Uvedla to předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková. Hlavní rozhodčí duelu Pavel Franěk proto má dočasně pozastavenou delegaci.

"Při utkání Slavia - Dukla mělo dojít k nařízení pokutového kopu. Slávistický obránce Smejkal se v souboji s hostujícím Pospěchem jednoznačně provinil držením za dres. Rozhodčí Franěk tak v této situaci pochybil," zdůraznila Damková.

Slávistický stoper, který v Edenu hostuje z Mladé Boleslavi, se zákroku dopustil za bezbrankového stavu v 11. minutě. Jeho tým dal následně ještě před přestávkou dva góly a ligový zápas nakonec vyhrál 2:1.

Komise rozhodčích o dalším postupu ohledně sudího Fraňka rozhodne ve čtvrtek 6. března na svém pravidelném zasedání. Na něm bude hodnotit výkony všech rozhodčích v úvodních dvou jarních kolech.

Dostane se tak i na situaci ze zápasu Ostrava - Plzeň (1:2). V něm rozhodčí chybně neuznali gól Ostravy, když neviděli míč za brankovou čárou. Hlavní sudí Tomáš Kocourek i jeho asistent Patrik Filípek také měli pozastavenou delegaci a tento víkend se na prvoligových stadionech neobjevili.

1. FC Viktoria Plzeň 17 12 4 1 27:9 40
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
4. Fastav Zlín 18 9 6 3 27:18 33
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 18 6 5 7 23:27 23
8. Dukla Praha 18 5 5 8 23:22 20