ZKLAMANÍ PLZEŇŠTÍ. I Martin Fillo už tuší, že Plzeň si v předposledním kole titul nezajistí. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

26 2013
Mohlo být hotovo, ale nakonec fotbalisté Sparty ještě vedoucí Plzeň vystrašili. Před posledním kolem na ni ztrácí dva body. Podívejte se, jak kompletní 29. kolo Gambrinus ligy probíhalo.

Plzeň - Liberec 1:2

Mistrovské oslavy se odkládají, plzeňští fotbalisté doma podlehli Liberci 1:2 a kolo před koncem mají před druhou Spartou jen dvoubodový náskok. Loňští mistři v Plzni vyhráli Huškovým gólem z třetí minuty nastaveného času.

Teplice - Sparta 0:3

Nebyl to strhující zápas, sparťané se v utkání snadno dostali do dvoubrankového vedení, které pak kontrolovali. Přesto Tepličtí měli dvě vyložené šance a několik nadějných. I když vysoko prohráli, ztráty jejich konkurentů jim pomohly k definitivní záchraně.

Slovácko - Ostrava 2:0

Příjemné loučení fotbalového Slovácka s domácím publikem zařídil kanonýr Libor Došek, který dvěma góly rozhodl o vítězství 2:0 nad Ostravou. Hosté nemusí tolik truchlit, i přes porážku mají jistou záchranu.

Slavia - Hradec Králové 3:0

Jízda fotbalistů Slavie pod novým trenérem Michalem Petroušem pokračuje, čtvrtým překonaným soupeřem v řadě je Hradec Králové. Pro Východočechy znamená prohra 0:3 sestup; po třech sezonách mezi elitou se vracejí do druhé ligy.

České Budějovice - Jihlava 2:1

Smutné vítězství. Fotbalisté Českých Budějovic sice Halamovým gólem z 89. minuty porazili Jihlavu 2:1, ale sestup z ligy tím už neodvrátili. Kolo před koncem soutěžního ročníku je jejich osud zpečetěn.

Příbram - Brno 2:0

Trenér František Straka splnil úkol, Příbram zachránila první ligu i pro příští ročník. Jistotu dala Středočechům výhra ve 29. kole nad Brnem 2:0. O branky se podělili Wágner s Koukalem.

Dukla - Mladá Boleslav 2:1

Dva góly z prvního poločasu rozhodly o vítězství Dukly nad Mladou Boleslaví, hosté po přestávce už jen snížili na konečných 1:2. Tým z Julisky se díky plnému bodovému zisku posunul kolo před koncem soutěže na čtvrté místo.

Jablonec - Olomouc 2:1

Olomoučtí fotbalisté ztratili šanci na třetí místo, které zaručuje druhé předkolo Evropské ligy. V předposledním ligovém kole totiž prohráli 1:2 v Jablonci a spadli až na šesté místo. Na severu Čech vedli, ale domácí díky Čížkovi a Kopicovi skóre otočili.