Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Fotbalisté Líšně slavili vítězství jako cirkusáci. Kotoulem

Fotbalisté Líšně před třemi lety v domácím poháru vyřadili Slavii, tentokrát si slávu vydobyli kotoulem v nepřerušené hře. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

2 2010
Jen tak oběhnout hřiště a radostně gestikulovat nebo si plácnout s fanoušky? Trochu nudná oslava vítězství, ne? Fotbalisté třetiligové Líšně předvedli něco mnohem originálnějšího.

Běžely poslední minuty jejich utkání s Jihlavou, o stavu bylo jasno. Brněnský celek vedl 3:0, když se ozvalo: "Teď!"
A všichni hráči se vrhli k zemi a udělali kotrmelec. Ten, kdo se na vteřinu nedíval na hřiště, neviděl nic, a ten kdo ano, se parádně pobavil.

"Vymyslel jsem to já s Martinem Noskem. Původně jsme měli nachystaný přemet s vrutem, jenže pak se ukázalo, že bychom ho zvládli jen my dva, tak jsme museli zvolit něco schůdnějšího," povídal se smíchem Jaroslav Vrtěna.

Video kuriózního kousku se okamžitě stalo hitem, na internetu ho zhlédly tisíce uživatelů.

Přímo při zápase hráče odměnili potleskem i fanoušci,mezi nimiž byl třeba kapitán fotbalové Zbrojovky Richard Dostálek. Trenér Zbyněk Zbořil měl pro kousek svých hráčů pochopení.

"Věděl jsem, že se něco chystá, i když ne přesně co. Výsledek už to ohrozit nemohlo, tak proč nepobavit diváky. Smál jsem se i já," zhodnotil minipředstavení svých svěřenců kouč.

Fotbalisté se na oslavu chystali víc než měsíc, jenže pořád ne a ne přijít vhodná chvíle. "Motivovalo nás to, abychom co nejdřív uhráli dobrý výsledek," líčil Vrtěna, jenž přiznal, že se inspirovali se spoluhráčem u jednoho islandského celku, jehož oslavná videa baví fanoušky po celém světě. Dá se Líšeň na stejnou cestu? "Asi zůstaneme u toho jednoho kotrmelce. Ale nic nemůžu úplně vyloučit."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze