Gólman Adam Bogdan z Boltonu se natahuje marně. Míč vyslaný z kopačky jeho evertonského protějšku Tima Howarda nezadržitelné míří do sítě. | foto: Reuters

5 2012
Se smíšenými pocity dohrával středeční duel anglické ligy mezi Evertonem a Boltonem domácí gólman Tim Howard. Jeho tým sice podlehl 1:2, ale americký reprezentant oslavil svůj jubilejní 250. zápas v anglické lize velkolepě - gólem vstřeleným přes celé hřiště.

Howard odkopl v 63. minutě za stavu 0:0 míč z vlastního pokutového území, ten se přibližně třicet metrů před brankou Boltonu odrazil od země a s vydatnou pomocí nevyzpytatelného větru zapadl za záda udiveného gólmana Adama Bogdana.

Howard se tak stal po Peteru Schmeichelovi, svém krajanovi Bradu Friedelovi a Paulu Robinsonovi, čtvrtým gólmanem, který dokázal skórovat v Premier League.

"Vítr v tom sehrál klíčovou roli," přiznal Howard v rozhovoru pro Sky Sports. "Brankářům nevadí sníh, déšť ani slunce svítící do očí, ale vítr někdy dokáže s míčem udělat fakt neuvěřitelné triky." Hned po zápase se vydal za svým protějškem Adamem Bogdanem. "Ne, neomlouval jsem se mu. Ale dal jsem mu najevo, že vím jak se musí cítit. Před časem se mi stalo něco podobného," dodal Howard.

Radost z nevídaného kousku mu kalila konečná porážka. Svůj tým sice poslal do vedení, ale o pouhé čtyři minuty později bylo vyrovnáno a v 78. minutě hosté zvrátili skóre ve svůj prospěch. "Po tom mém gólu jsem doufal, že jsme vykročili za třemi body, ale nakonec nemáme ani jeden. Je to skličující pocit," dodal americký gólman.

1. Arsenal FC 15 10 4 1 36:15 34
2. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32:19 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21
8. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20