Vedoucí Ostrava neprohrála ani v Brně

Teplice - Liberec; Benčík atakuje Langera - David Langer ze Slovanu Liberec (vpravo) a teplický hráč Henrich Benčík v utkání první fotbalové ligy 20. září v Teplicích. | foto: ČTK

22 2003
Praha - Bezbrankovou remízou skončila pondělní dohrávka 8. kola první fotbalové ligy Brno - Ostrava. Na vedoucím postavení ostravského týmu to nic nezměnilo, stejně tak zůstává Brno druhé a Teplice po výhře nad Libercem třetí. Slávisté nezvládli už pátý zápas v řadě, po dvou remízách a dvou porážkách podlehli v sobotu Příbrami, dosud předposlednímu mužstvu ligy. V neděli večer po velkém trápení Sparta porazila Synot 3:1 a postoupila ze sedmé příčky na pátou.

DIVÁCKÉ STATISTIKY

V sobotních zápasech potvrdil dobré výkony z domácího prostředí Zlín, který zdolal Blšany 3:1. Nejhorší tým ligy pohrál už pošesté v osmi kolech.

V krizi zůstává Žižkov, který prohrál počtvrté z pěti zápasů, v nichž získal jen bod za domácí remízu s Jabloncem.  V Olomouci dostal tři góly, dvakrát se trefil bývalý sparťan Babnič.

Opavský nováček vyhrál třetí ze čtyř domácích zápasů, tentokrát zdolal České Budějovice, kterým přerušil sérii tří zápasů bez porážky.

Popáté v letošní sezoně remizoval Jablonec, tentokrát však domácí ztrátu s Plzní neoplakával. Od 26. minuty hráli Jablonečtí v devíti bez vyloučených Hrotka a Čápa, navíc prohrávali.

V oslabení daly gól i Teplice. Ve vyhecovaném zápase proti Liberci dostal Tesařík dvě žluté karty během minuty, ale šestnáct minut před koncem se přesto trefil mladý útočník Rezek.

PŘÍBRAMSLAVIA 1:0