Vášně v Mostě. Bod se Zlínem přinesly penalty

Jorge Aňon, uruguayský trenér Mostu, byl s remízou se Zlínem spokojen. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

3 2009
Dvě penalty pro domácí, dva vyloučení, čtyři góly, nůše emocí a zlých pohledů. Zhurta v sobotu vykročil do druhé ligy Most, s odpadlíkem z elitní soutěže Zlínem na své půdě remizoval 2:2. "Velká divočina," vydechl mostecký obránce Martin Knakal.

Tady jsou události a komentáře onoho žhavého zápasu v žhavé sluneční výhni, kvůli které dovolil rozhodčí dvakrát fotbalistům občerstvit se u laviček. "Hrát v takovém vedru je šílené," lapal po dechu domácí záložník Petr Loos.

Už ve 4. minutě zlínský Malcharek srazil svého osudového soupeře Oboyu, navíc mu míč lízl ruku, a Franěk z penalty poslal Most do vedení. Malcharek to odčinil, když Kroupův pokus do břevna vrátil do sítě a vyrovnal. Vášně vzplály v závěru půle.

Vyskočil ve zdi zahrál rukou a Fleišman využil druhou penaltu Mostu. Právě on pak šel po druhé žluté kartě pod sprchy, stejně jako v nastavení vypjatého poločasu Malcharek: při rozehrávce na půlce hřiště kopl balon do břicha Keňana Oboyi. Bylo z toho strkanice.

"Oboya stál nesmyslně před balonem. Dělal to celý zápas," stěžoval zlínský záložník Daniel Šmahaj, který krásným přízemním projektilem z obrovské dálky skóre dorovnal, když předtím hosté přežili nápor Mostu. "Míč zřejmě ještě někdo lehce lízl, ale aniž bych se chválil - asi by to ani tak gólman neměl," tvrdil po svém přímém kopu.

Zlín rozohnily penalty, Loos ale o nich nepochyboval: "Obě stoprocentní." Šmahaj kritizoval: "Kvůli nim se zápas vyhrotil. Ale my čekali, že to v Mostě bude ostřejší."

Jorge Aňon, uruguayský trenér Mostu, si pochvaloval: "Jsem rád, že pokračujeme v tom, že si vytváříme hodně šancí na gól. Remíza není pro nás tak špatná, ale to ani pro Zlín." V základní sestavě dal šanci teenagerovi Horovi.

1. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
2. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
3. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
5. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
6. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
7. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5
8. 1.SC Znojmo 4 1 2 1 4:5 5