V římském derby Lazio neuspělo

17 2000
Ř í m - Prestižní římské derby v jedenáctém kole italské ligy vyhráli fotbalisté AS, kteří porazili domácí Lazio 1:0 a vedou tabulku s náskokem šesti bodů před Juventusem. Na svého městského rivala a obhájce mistrovského titulu, který je pátý, mají k dobru už deset bodů. Zápas rozhodl kuriózní gól v 70. minutě. Obránce Lazia Nesta při pokusu odkopnout míč nešťastně trefil svého spoluhráče Negra, od kterého se balón odrazil do branky. Devět minut před koncem mohl vyrovnat Pavel Nedvěd, ale jeho střela z dálky skončila na břevně.

Český gólman italské Brsecie Pavel Srníček byl jedním z hlavních strůjců remízy svého celku na hřišti favorizovaného Interu Milán. Srníček byl podle hodnocení tiskové agentury ANSA nejlepším hráčem zápasu, za svůj výkon obdržel vysokou známku 7,5. Fotbalisté Juventusu Turín vystřídali nadruhém místě v tabulce italské ligy Atalantu Bergamo díky vysoké výhře 4:1 v nedělním utkání v Lecce. Jejich nejbližší soupeř sice rovněž dokázal získat tři body venku za vítězství v Boloni, ovšem 'Starou dámu' posunulo o jednu pozici výše lepší skóre.

Juventusu zajistili jasné vítězství brankami Filippo Inzaghi, Trezeguet, Kovačevič a Zambrotta. Turínský celek měl od začátku navrch a jeho převaha ještě vzrostla poté, co rozhodčí vyloučil v 39. minutě domácím obránce Balleriho.

Bergamu hrozilo, že ztratí kontakt s čelem tabulky, ale těsnou výhru mu v Boloni zajistil šest minut před koncem Ganz. Překvapení se zrodilo ve Veroně, kde domácí fotbalisté uhájili v souboji s AC Milán cenný bod za remízu 1:1.

Nečekaný výsledek se zrodil v Parmě, odkud si odvezla Vicenza plný bodový zisk za vítězství 2:0, o které se dvěma brankami postaral útočník Toni.

Výsledky - 11. kolo
Boloňa - Atalanta Bergamo 0:1 (84. Ganz), Inter Milán - Brescia 0:0, Lecce - Juventus 1:4 (70. Giorgetti - 12. F. Inzaghi, 27. Trezeguet, 86. Kovačevič, 89. Zambrotta), AC Parma - Vicenza 0:2 (46. a 63. Toni), Udine - Fiorentina 1:3 (9. Jörgensen - 38. Chiesa, 64. vlastní Sottil, 67. Rui Costa), Verona - AC Milán 1:1 (4. Bonazzoli - 22. Ambrosini), Lazio Řím - AS Řím 0:1 (70. vlastní Negro).