Příprava Hradce: tři zápasy, tři soupeři z ligy, tři porážky

Momentka z tréninku Hradce Králové před novou sezónou | foto: Martin Veselý, MAFRA

30 2014
Příznivci hradeckých fotbalistů musí doufat, že jejich tým si prvoligovou nováčkovskou daň vybral už v přípravě. Hned v prvních třech letních zápasech se soupeři z nejvyšší soutěže, v nichž jde především o nabírání kondice a hledání ideální sestavy, totiž Hradec prohrál s celkovým skóre 2:6.

Už v úterý jej čeká utkání s rovněž prvoligovou Zbrojovkou Brno vedenou dvojicí (ex)hradeckých trenérů Kotal - Šmarda. Po porážce 1:3 s mistrovskou Spartou se Hradečtí zúčastnili premiérového ročníku turnaje v Benátkách nad Jizerou s velmi kvalitním čtyřčlenným zastoupením. O tom, že černobílý tým bude hrát jen o třetí místo, rozhodl první duel a nejtěsnější prohra 0:1 s Mladou Boleslaví.

„Zhruba od 20. minuty jsme dostali zápas pod kontrolu a udávali tempo hry. Bohužel jsme neproměnili velké šance a místo toho, abychom vedli 3:0, dostali jsme z rychlého brejku branku na 1:0. Ve zbývajících pěti minutách se nám již nepodařilo s výsledkem něco udělat, i když Jukl v poslední minutě nastřelil tyčku,“ popsal zápas asistent trenéra Karel Podhajský.

Když Jablonec ve druhém utkání zdolal Bohemians 1905, bylo zřejmé, že Hradec prověří úspěšnou záchranou zocelený tým z Prahy. V sestavě se objevil i odchovanec ostravského Baníku Petr Kaspřák, jehož Hradečtí testují již podruhé po dvou letech, ale ani zkušený třicetiletý fotbalista nezabránil porážce 1:2.

„Do vedení nás poslal Dvořák proměněnou penaltou, ale druhá půle již patřila Bohemce, která po prostřídání měla více sil než my,“ konstatoval Podhajský a s uspokojením dodal: „Zápasy splnily svou úlohu zpestření letní přípravy.“

Už v pondělí pro Hradec začíná týdenní soustředění v Ústí nad Orlicí, kde se kromě s Brnem v úterý střetnou i s Frýdkem-Místkem.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
4. Fastav Zlín 17 9 5 3 27:18 32
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19