V osmifinále MS fotbalistů do 20 let jsou i Uruguay a Ghana

Radost uruguayských fotbalistů Santiaga Garcii (vpravo) a Sebastiana Coatese. | foto: AP

29 2009
Dalšími osmifinalisty mistrovství světa fotbalistů do 20 let se staly Uruguay a Ghana. Jihoameričané porazili Uzbekistán jasně 3:0 a ve skupině D si připsali druhou výhru stejně jako Ghana, která přehrála 4:0 Anglii. Ve vyřazovacích bojích doplnily další Venezuelu a Španělsko.

Uruguayci měli usnadněnou úlohu, protože od 30. minuty hráli proti
oslabenému soupeři, který přišel o vyloučeného Urunova. "Mám velkou radost z naší hry, vytvořili jsme si spoustu šancí. Doufám, že nám to vydrží a budeme ve finále. To je můj sen," řekl trenér Diego Aguirre, jehož tým v úvodním utkání porazil Anglii 1:0.

Angličané propadli i ve svém druhém vystoupení na turnaji, když podlehli
0:4 Ghaně. Potvrdili tak, že se jim v této kategorii vůbec nedaří. Na
šampionátu dvacítek neskórovali v osmém utkání v řadě a na gól čekají od roku 1997 již 761 minut.

O postupujících ve skupině C se rozhodne až v pátek, neboť favorizovaní
Němci jen remizovali 1:1 s Koreou a naději mají ještě všechny čtyři týmy. Německý tým poslal do vedení talentovaný útočník Richard Sukuta-Pasu, ale 20 minut před koncem Korejci vyrovnali. Favorit zápasu hrál od 23. minuty bez kouče Horsta Hrubesche, jenž byl vykázán na tribunu.

Ve druhém zápase skupiny C zvítězili Američané nad Kamerunem 4:1.