V Budějovicích měnili kapitána

20 2006
České Budějovice - Českobudějovičtí fotbalisté odčinili prohru se Spartou B. Proti Brnu B si v dohrávce druhé ligy zahráli s chutí a s přehledem zvítězili 3:0. Na trávník vyběhli s novým kapitánem. Pásku po Vozábalovi si navlékl zkušený Skála. Na pravé straně obrany nastoupil od začátku Kladrubský. Nahradil Bureše.

Zatímco Vozábal ani Skála nechtěli změnu komentovat, trenér Cipro ji vysvětlil. "Vozábal dostal sedm žlutých karet a asi čtyři za řeči, takže to byl hlavní důvod," řekl jasně.

Hosté přijeli s řadou hráčů, kterým se den předtím povedlo postoupit na penalty v Poháru ČMFS na hřišti Slovácka.

První gól dal Vozábal z penalty s přehledem. Sám si předtím s Mrkvičkou vyměnil míč a Polák poslal téměř na penaltě Mrkvičku na zem. Ve 43. minutě dal druhý gól Poborský. Zprava si narazil s Mrkvičkou a míč poslal zdálky ke vzdálenější tyči.

Celou první půli domácí kombinovali a stříleli. Kromě dvou branek mířili devětkrát vedle.

V úvodu druhé části Brno B přidalo a téměř hru vyrovnalo. V 61. minutě mířil po rohu Polák do branky, ale na čáře míč vykopl Plocek. V 77. minutě fauloval Král Mrkvičku a další penaltu proměnil Vozábal na 3:0.

"Karel na mě ukázal, tak jsem šel," popsal Vozábal, jak se rozhodlo o exekuci penalt. "Při první jsem měl jasno a při druhé se brankář trochu naklonil, tak jsem střílel na druhou stranu."

Hned v další minutě fauloval brněnský Polák Mrkvičku a dostal druhou žlutou i červenou kartu.

Celý zápas odehrál s chutí Poborský. Opět to byl on, kdo mužstvo strhnul a měl největší podíl na jeho zlepšeném výkonu. Jihočeši jsou první, kdo dal rezervě Brna doma tři góly. Předtím hosté třikrát neinkasovali, dvakrát dostali dvě a pětkrát jednu branku.