Jablonec - Sparta 2:0, domácí přiblížily do finále střely z dálky

Ján Greguš z Jablonce slaví svojí branku do sítě Sparty v semifinále domácího poháru. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

27 2016
Jablonečtí fotbalisté se přiblížili postupu do finále domácího poháru. V úvodním semifinále porazili na svém stadionu Spartu 2:0. Nejdřív se z přímého volného kopu trefil Ján Greguš, potom krásnou střelou zvýšil Michal Trávník.

Odveta se hraje za týden ve středu na Letné. Jablonec si může dovolit i porážku o dva góly (jen v případě výsledku 2:0 pro Spartu by následovaly penalty).

Pro Jablonec je triumf v domácím poháru jedinou možností, jak se v příštím ročníku protlačit do evropských pohárů. Musí vyřadit Spartu a pak ve finále v Teplicích porazit Mladou Boleslav.

Pro Spartu, která šetřila některé opory, jde zase o jedinou možnost, jak získat v aktuální sezoně alespoň nějakou trofej. Ligu už totiž po nedělní porážce 0:3 s Plzní pravděpodobně nevyhraje.

Vývoj semifinále je špatnou zprávou pro Slavii (případně pro Brno, které je v lize za ní), která se z páté příčky v ligové tabulce dostane do Evropské ligy jen v případě, že Jablonec pohár nevyhraje.

Jablonec vstoupil do zápasu s elánem. Už ve druhé minutě z dálky těsně minul Karavajev a za dalších šest minut už domácí otevřeli skóre.

Mol Cup

Podívejte se na všechny výsledky

Po faulu na unikajícího Tecla udělil sudí Ardeleánu Kováčovi žlutou kartu a z následného přímého kopu se prosadil Greguš, který prostřelil zeď. Sparta v osmém soutěžních utkání za sebou inkasovala jako první.

Ve dvacáté minutě měli sparťané první šanci - Fataiovu ránu z úhlu domácí brankář Hrubý s obtížemi ztlumil mezi nohama.

Jinak ovšem dál hrozili Severočeši. Masopust z protiakce překopl a po půlhodině Doležal po Teclově vysunutí obešel Štěcha, jenže z úhlu trefil jen boční síť.

Po přestávce poslal kouč Sparty Ščasný na trávník Juliše s Krejčím místo Kováče a Jiráčka, ale Letenským vstup do poločasu stejně jako v úvodu nevyšel. Po jabloneckém autu a Teclově přiťuknutí v 50. minutě napřáhl za vápnem Trávník a povedenou střelou k tyči zvýšil.

Pražané přidali, ale Krejčí křížnou střelou minul a několik dalších závarů ve vlastním pokutovém území domácí se štěstím odvrátili.

Jablonec, finalista minulého ročníku poháru, si naopak mohl odnést do odvety ještě lepší výsledek. Masopust však v 71. minutě velké sólo přes půl hřiště zakončil střelou těsně vedle.