Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kotiš v druholigovém Varnsdorfu zatím zůstal, Most zkusí Veselého

Varnsdorfský kapitán Matěj Kotiš (ve žlutém) v duelu s Českými Budějovicemi. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2014
Zarostl vousem, jdou si pro něj prvoligoví vlci? Zatím ne, neoholený Matěj Kotiš zahájil přípravu s fotbalisty druholigového Varnsdofu, jimž kapitánuje. "Je to na mrtvém bodě. Nikoho nebudu přemlouvat, aby ho vzal. V hledáčku klubů je, asi čekají, co se jim povede a co ne," podotkl Vlastimil Gabriel, šéf 3. celku druhé nejvyšší soutěže.

V pondělí na prvním tréninku chyběli Šraga, Synek, Just a Končal, vrátili se do mateřských klubů. Zapojili se Jurča z Jablonce, Čížek z Kladna, Hanuš z Příbrami, Polanský ze Žižkova, Halbich z Nového Boru. "Nováčkům jsem řekl, ať na testech přesvědčí a ušetří mi práci se sháněním dalších hráčů. Ze Slovácka se nám vrátil Martan. A máme i 17letý objev ze Slovenska."

Mujagič, Moulis, Švec, toť ústecké ztráty. Na hostování přišel Krátký z Teplic. O místo se poperou bek Štěpánek, který z Olomouce přestoupil do Hamburku a teď hrál nižší německé soutěže, Kotora z Nitry, Tvrdoň ze Zlatých Moravců, Růžička ze Slavie, světoběžník Králík a Malec.

Most opustil jen příbramský Šlapák. Trenéři zkouší Daniela Veselého ze Slavie, vnuka legendy Františka Veselého. A dál? Milec z Dukly, Chorvaté Režič a Ibrič, z Balkánu dorazí brzy i Jakovljevič, Džafič a Šišič, který kopal v estonské lize.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze