Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třetí ročník Přibylova memoriálu: do Ďolíčku dorazí Koller i Trojan

VZPOMÍNKA. Kotel fanoušků Bohemians rozvinul obrovskou fotografii zesnulého Lukáše Přibyla a nápis "Nezapomeneme". Stadion začal tleskat, fotbalisté přestali hrát. Sudí nic nenammítal, znovu se pokračovalo až asi po půl minutě. | foto: Jaroslav Beránek, iDNES.cz

13 2014
Od jeho nečekané smrti uplynou v zimě už tři roky, ale spolupracovníci, kamarádi i fotbaloví fanoušci na Lukáše Přibyla nezapomenou. Proto se na počest někdejšího oblíbeného funkcionáře Bohemians 1905 nebo Sparty už potřetí bude konat Memoriál Lukáše Přibyla.

Na stadion v Ďolíčku přijde v neděli odpoledne zavzpomínat i řada známých osobností, které se od 16.00 utkají v přátelském zápase. Ale popořadě.

Odpolední program odstartuje už o dvě hodiny dřív na „náměstíčku“ za hlavní tribunou, ale i na hrací ploše. Úplnou novinkou bude možnost zahrát si Bubble Games: fotbal, při kterém je každý hráč v bublině. Připravena bude i autogramiáda, vystoupení pro děti, skákací hrad a další atrakce.

Pak už přijde na řadu exhibice mezi Real Top Praha a Starou Gardou Bohemians, ve které uvidíte na trávníku třeba Jana Kollera, Ivana Trojana, Vladimíra Šmicera, Antonína Panenku, Karola Dobiaše nebo Marka Nikla. Vstupné 50 korun půjde na dobročinné účely a děti mají vstup zdarma.

Memoriál se stejně jako v předchozích dvou letech odehraje na stadionu Ďolíček, ale je možné, že od příštího roku budou muset organizátoři hledat jiné místo. Klokani totiž dostali od vlastníka stadionu výpověď a měli by se k poslednímu listopadovému dni vystěhovat.

Fanoušci Bohemians však na neděli žádnou odezvu na současné dění nechystají. „Během memoriálu protestovat nechceme. Přijdeme zavzpomínat na kamaráda a tyhle věci do toho nebudeme tahat,“ ubezpečil místopředseda Družstva fanoušků Bohemians Martin Kurka.

Podle něj by protesty mohly přijít během sobotního derby na Julisce s Duklou (od 17.00) a zejména za týden v Ďolíčku během derby se Slavií.Najdete na iDNES.czmobilní verze