Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kozel z Dukly neodejde. Nechceme rozbít pět let práce, zní z klubu

22 2013
Dukla pod ním postoupila z druhé ligy a v nejvyšší soutěži už třetí rok předvádí hru, na kterou se hezky dívá. Není divu, že je o trenéra Luboše Kozla zájem – v posledních dnech hlavně z mistrovské Plzně, která hledá náhradu za Pavla Vrbu mířícího k reprezentaci.

"Vážíme si toho, že tak úspěšný klub zařadil do seznamu adeptů na post trenéra po Pavlu Vrbovi právě Luboše," říká Michal Prokeš, předseda představenstva Dukly. O tom, že by Kozla skutečně uvolnili, ale na Julisce vůbec neuvažují.

Jak to přesně je se zájmem Plzně o Luboše Kozla?
Před pár dny mě generální ředitel Plzně pan Šádek požádal o schůzku a jedním z témat byla možnost angažování Luboše Kozla. V následujících dnech se s ním zástupci Plzně sešli, ale podrobnosti neznám a nechci spekulovat. Každopádně výsledkem schůzky vedení obou klubů je jasné stanovisko: trenér Kozel má platnou smlouvu a Dukla ho neuvolní.

Co se tedy řešilo na schůzce Luboše Kozla s vedením Plzně?
Na to jsem se jeho a zástupců Viktorky neptal a ani ptát nehodlám. Plně jim důvěřuji, jednání s Plzní jsou dlouhodobě velice korektní a seriózní.

Neexistuje žádná možnost, že by Dukla trenéra uvolnila?
Rádi bychom Plzni pomohli a Luboš by si jistě zasloužil za svou práci tak krásné angažmá, ale přece kvůli tomu nerozbijeme pět let práce. Pro nás jsou tři možnosti vývoje spolupráce s Lubošem. Možná odejde za lepším angažmá po dokončení určité části našich cílů. Pokud se to stane, vytvoříme podmínky, aby odešel jako úspěšný kouč. Druhou možností je, že se Dukla stane sama o sobě lepším angažmá a nebude důvod odcházet.

A třetí varianta?
Je možné, že tu Luboš zůstane navěky a ze slávisty se definitivně stane ikona Dukly. I když jak tak nad tím přemýšlím, tou už asi je.

Je možné, že se k jednání s Plzní vrátíte v budoucnu?
Jednat můžeme s každým, kdo je seriózní a slušný, takže samozřejmě i s Plzní. Jejího postupu si vážím, kdyby takhle transparentně jednali všichni, a to nejen ve fotbale, bylo by rozhodně lépe. Pokud bude pan Paclík nebo pan Šádek znovu chtít jednat, nikdy neuslyší ne. Až na jednu výjimku: otázku uvolnění trenéra (úsměv).

Kozel tedy minimálně v této chvíli zůstává v Dukle. Necítíte z něj zklamání?
Luboše zájem Plzně těší, vnímá to jako odměnu za svou práci. Ale on je velký profesionál, s danou situací si poradí, proto jsem se ho ani neptal na podrobnosti schůzky. Já to vnímám tak, a věřím, že Luboš také, že musíme dělat s láskou to, co nás baví, a je zbytečné spekulovat, co by bylo, kdyby.

Jaký cíl má teď před sebou?
Potřebujeme na podzim získat ještě dva body, abychom dosáhli lepšího výsledku než loni a předloni. Z toho je patrné, že máme cíle, máme cestu a evidentní progres. Je přece krásné podílet se na něčem, co se lepší a vzešlo z vaší práce. Plzeň by byla pro Luboše výzvou, ale to samé se dá říct o dokončení první etapy projektu Dukla. Může navazovat na svou předchozí práci s kolektivem, který zná. Je to jen moje úvaha, ale věřím, že pokud by měl Luboš touhu z klubu odejít, řekl by mi to.Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4
9. FC Slovan Liberec 3 1 1 1 3:3 4
10. FC Baník Ostrava 3 1 1 1 5:6 4
11. Fastav Zlín 3 1 0 2 2:3 3
12. Dukla Praha 3 1 0 2 2:7 3
13. FK Jablonec 3 0 2 1 2:3 2
14. FK Mladá Boleslav 3 0 1 2 2:4 1
15. Zbrojovka Brno 3 0 1 2 2:5 1
16. FC Vysočina Jihlava 3 0 1 2 0:4 1

Známky

1,5

Uroš Radakovič

Olomouc

1,5

Jan Laštůvka

Slavia

1,5

Jonathan Biabiany

Sparta

Góly

2

Ondřej Mihálik

Jablonec

2

Šimon Falta

Olomouc

2

Milan Baroš

Ostrava

Najdete na iDNES.czmobilní verze