Příbramský Zápotočný: Jsem naštvanej, v Liberci jsme měli vyhrát

TAM VZADU MĚ KOPNUL. Příbramský kapitán Tomáš Zápotočný v utkání s Plzní. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

4 2014
S Libercem v roce 2006 získal mistrovský titul, v neděli ho na jeho hřišti mohl připravit o všechny body. Příbramský kapitán Tomáš Zápotočný v poslední minutě utkání 2. kola ligy zahodil obrovskou šanci, zblízka hlavou těsně minul.

„Jsem neskutečně naštvanej. Mohli jsme vyhrát, měli jsme na víc,“ litoval Zápotočný remízy 0:0. „Nesmírně mě to mrzí. Pokud se chceme posunout dál, musím být na mužstvo kritický.“

Venku jste déle než sezonu nevyhráli. Čekal jste, že k tomu budete mít v Liberci tak blízko?
Věděli jsme, jak Liberec dopadl v Evropské lize a že to pro něj bude těžké. Z vlastní zkušenosti vím, jak se hrají takové zápasy, když člověk musí přepnout znovu do ligy. Liberec byl asi pod obrovským tlakem a my jsme si naopak neskutečně věřili. Jsem rád, že jsme tady předvedli takový výkon, protože to dokazuje, že Příbram herně roste.

Mohli jste vyhrát 4:0...
A taky to mohlo skončit 1:0 pro Liberec po Hadaščokově šanci v poslední minutě. I pro oko diváka to byl dobrý fotbal. Každý říká: „A jé, přijede Příbram.“ Ale teď přišli noví kluci, snažíme se hrát fotbal - a v příštím kole nás čeká svátek se Spartou.

Nepřekvapilo vás přece jen, že vám toho Liberec tolik dovolil?
Já jsem si myslel, že domácí budou v útlumu. Fakt mě to vůbec nepřekvapilo. Na druhou stranu klobouk dolů, že to vydrželi devadesát minut, protože měli fakt těžký zápas v Rumunsku a pak navíc cestování. Uvidíme, jak se z toho dostanou, já jim teď v odvetě poháru budu přát.

Z utkání s Plzní a Libercem máte dva body. Jste spokojen?
Lepší by bylo jeden zápas prohrát a jeden vyhrát. Ale musíme být nohama na zemi, Liberec je někde jinde. Takže je to dobrý bod, ale škoda...