Plzeň zahájila přípravu pěti góly, v dresu Zlína se blýskla dánská posila

Plzeňský záložník Patrik Hrošovský v zápase s Domažlicemi. | foto: Martin Polívka, MAFRA

10 2017
Fotbalisté Plzně zahájili herní část zimní přípravy výhrou nad třetilovým týmem Domažlic 5:1. Zlín remizoval s Trenčínem 2:2, když oba góly zařídil testovaný dánský útočník Marloth Jensen. Fotbalisté Příbrami v premiéře pod novým trenérem Kamilem Tobiášem prohráli ve svém úvodním utkání Tipsport ligy s druholigovým Táborskem 0:2.

Premiéru v dresu Plzně odbyli v defenzivě Tomáš Hájek a Slovinec Erik Janža.

Favorita poslal do vedení v desáté minutě proměněnou penaltou Hořava, ale krátce před pauzou vyrovnal bývalý útočník Plzně Fořt. Do druhého poločasu naskočili i stoper Hájek s levým bekem Janžou.

Viktoria po změně stran dominovala a mezi 57. a 65. minutou dala čtyři branky, o které se postarali mladíci Piroch s Hlavatým, Zeman z druhého pokutového kopu a Poznar.

V dalším přípravném duelu Plzeň v sobotu dopoledne přivítá druholigové Ústí nad Labem.

Momentka z utkání Plzeň - Domažlice.

Příbram bez opor na Táborsko nestačila

Táborsku zařídil vítězný vstup do vyšehradské skupiny A zimního přípravného turnaje svými brankami v druhém poločase Aleš Kočí a Vojtěch Gebert.

Příbram v Praze nastoupila bez většiny opor. Poslední tým prvoligové tabulky nenasadil brankáře Hrušku, obránce Jiránka, záložníky Pilíka, Rezka a Trappa ani útočníka Mahmutoviče a předzápasovým favoritem se tak stalo Táborsko. Jihočeský celek měl také více příležitostí a po prostřídání sestavy v druhé půli rozhodl.

„Nijak zvlášť jsem to neprožíval. Je to přátelské utkání a takových nás ještě do začátku jara čeká spousta. Takže jsem z toho nijak zvláštní pocity neměl,“ řekl novinářům po premiéře Tobiáš.

„Zkoušíme hráče, tlačí nás bota na dvou postech - krajní obránce a hrotový útočník. Budeme se to snažit řešit,“ dodal syn bývalého hlavního trenéra Příbrami ostříleného Pavla Tobiáše.

Tipsport liga

Skupina A (Vyšehrad)

Příbram - Táborsko 0:2 (0:0)
57. Kočí, 83. Gebert. Sestava Příbrami: Kočí (46. Vlade) - Pecháček, Vávra, Chaluš, Ferrara - Ježdík, Krameš - Bazal, Januška, Ekmekci (46. Frizoni) - Ayong. Trenér: K. Tobiáš.

Přípravy

Plzeň - Domažlice 5:1 (1:1)
10. Hořava z pen., 57. Piroch, 59. Hlavatý, 62. Zeman z pen., 65. Poznar - 40. Fořt.
Sestava Plzně - I. poločas: Sváček - Řezník, Hejda, Piroch, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela, Chrien, Kovařík - Krmenčík. ̈
II. poločas: Sváček - Matějů, Hájek, Piroch, Janža - Hlavatý, Hromada - Kopic, Suchan, Zeman - Poznar. Trenér: Pivarník.

Zlín - Trenčín 2:2 (2:2)
3. a 15. Jensen - 35. a 41. Nwofor.
Sestava Zlína, I. poločas: Dostál - Matejov, Jugas, Gajič, Hubáček - Štípek, Živulič, Traoré, Masař - Jensen, Fantiš.
II. poločas: Šiška - Pazdera, Janíček, Bačo, Nečas - Kopečný, Hnaníček, Holík, Bartolomeu - Jordan, Jensen (60. Chwaszcz). Trenér: Páník.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4