Tipsport liga: Boleslav smetla Hradec a postoupila do Final Four

Olomoucký fotbalista Petr Ševčík se pokouší pokořit znojemského gólmana Jiřího Dolečka. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

13 2016
Fotbalisté Mladé Boleslavi v zimní Tipsport lize deklasovali druholigového obhájce trofeje Hradec Králové 7:0 a po třetí výhře jako první postoupili do Final Four.

Boleslav poslal do vedení v 18. minutě Baroš a krátce před pauzou zvýšil Skalák. Svěřenci Karla Jarolíma po změně stran druholigového soupeře zcela rozložili, když se postupně prosadili Čmovš, Chramosta, Skácel, Ladra a Křapka.

Dominantní Středočeši zakončili domácí skupinu B bez ztráty bodu a se skóre 14:0.

Blízko postupu mezi nejlepší čtyřku přípravného turnaje je Olomouc. První tým Sigmy porazil druholigové Znojmo 4:2 i díky dvěma brankám slovenského útočníka Malce. Hanáci mají v domácí skupině D na kontě dvě výhry ze dvou utkání.

Naopak bez šance na postup už je Ostrava po remíze 3:3 s druholigovým Frýdkem-Místkem. Poslední celek nejvyšší soutěže neproměnil dvě penalty a vyrovnávací gól inkasoval v druhé minutě nastavení.

Stejnou bilanci jako Olomouc mají ve vyškovské skupině C hráči Zlína. Ti v souboji celků z nejvyšší soutěže zdolali Brno 1:0 díky Pazderově trefě z 15. minuty. Zbrojovka nezvítězila ani v druhém duelu Tipsport ligy.

Fotbalová Tipsport liga

Skupina B (Mladá Boleslav)

Mladá Boleslav - Hradec Králové 7:0 (2:0)
18. Baroš, 42. Skalák, 56. Čmovš, 56. Chramosta, 74. Skácel, 84. Ladra, 88. Křapka.

Sestava M. Boleslavi: I. poločas: Diviš - J. Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, Čermák - Skalák, Magera, Přikryl - Baroš. II. poločas: Šeda - Křapka, Vraštil, Čmovš, Pauschek - Takács, Malpon - Ladra, Chramosta, Skácel - Klobása. Trenér: K. Jarolím.

15. Pazdera.

Sestavy: Brno: I. poločas: Melichárek - Timofejevs, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Brigant, R. Buchta, Lacko, Lutonský - Škoda - Vávra. II. poločas: Martin Doležal II. - Malík, Frelih, Jakub Šural, Janoščin - Chrien, Weber, Zavadil, J. Kučera - Zoubele - Přichystal. Trenér: Kotal.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hubáček, Matejov - Kopečný, Bartolomeu, Holík, Motal, V. Vukadinovič - Poznar. Trenér: Páník

1. Zlín 2 2 0 0 4:2 6
2. Olomouc II. 1 0 1 0 3:3 1
3. Brno 2 0 1 1 3:4 1
4. Opava 1 0 0 1 2:3 0

Skupina D (Olomouc)

Znojmo - Sigma Olomouc I. 2:4 (1:2)
15. Serenkov, 71. Stehlík - 56. a 84. Malec, 24. Moulis, 34. Chorý.

Sestava Olomouce: I. poločas: M. Buchta - Štěpán, Rode, Radakovič, Falta - Zahradníček, P. Ševčík, Šindelář, Houska, Moulis - Chorý. II. poločas: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek - Šindelář, Plšek - Yunis, Petr, Navrátil - Malec. Trenér: Jílek.

Ostrava - Frýdek-Místek 3:3 (2:2)
12. Ožvolda, 41. Šašinka z pen., 87. Szotkowski - 4. Zavadil, 19. Krišto z pen., 90. Literák.

Sestava Ostravy: Chmiel - Sukup (46. Vengřinek), Kaša (65. Celba), Honiš, Granečný (46. Lučič) - A. Kučera (71. Szotkowski), Ožvolda (60. Foltyn), Matěj, R. Hrubý, Helešic (46. Holzer) - Šašinka (46. Mičola). Trenér: Petržela.

1. Olomouc I. 2 2 0 0 6:3 6
2. Frýdek-Místek 1 0 1 0 3:3 1
3. Ostrava 2 0 1 1 4:5 1
4. Znojmo 1 0 0 1 2:4 0

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67