Hlavičkový souboj v podání Davida Hubáčka ze Zlína (vlevo) a Tomáše Vondráška z...

Hlavičkový souboj v podání Davida Hubáčka ze Zlína (vlevo) a Tomáše Vondráška z Teplic | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Teplice - Zlín 2:2, nováček se nevzdal a dvěma góly po přestávce srovnal

• 3
Tepličtí fotbalisté sice vedli ve 25. ligovém kole už o dva góly, ale po přestávce nechali nováčka ze Zlína vyrovnat na konečných 2:2. Remíza nechává v boji o záchranu oba týmy.

Zlín je letos pro ostatní prvoligové celky oblíbeným hostem, protože oproti zápasům doma je co do bodového zisku doslova poloviční.

Jenže Teplické mohly statistiky strašit ještě víc: jediná výhra z posledních sedmi zápasů a poslední tři bez vstřeleného gólu.

Zřejmě i proto jejich trenér David Vavruška tentokrát hodně zamíchal se sestavou. Z juniorky si přímo do základu vytáhl Chukwumu i Vondráška. A z lavičky zvedl poprvé po půl roce brankáře Grigara, který si právě v podzimním zápase ve Zlíně vykloubil rameno.

Takový efekt změn však zřejmě ani Tepličtí nečekali. Během prvních tří minut se dostali ke třem rohům a i když z nich gól ještě nepadl, stačila už jen další minuta náporu. Hora odcentroval z pravé strany na malé vápno, kam si pro míč šel brankář Dostál, jenže stoper Jugas mu neuhnul a hrudí si vyboxovaný míč srazil do branky.

Zlín sice postupem času začal hrát nepříjemný fotbal s důrazným presinkem, do větších šancí se ovšem nedostával. A co hůř: jeho nejlepší střelec Poznar v 18. minutě odkulhal ze hřiště.

Aktivnější byly i dál Teplice a ještě před poločasem vedení zvýšily. Hora poslal z pravé strany další ostrý centr, do nějž se akrobaticky položil Vondrášek a jeho rána z voleje zapadla přesně k tyči.

Domácí po přestávce příliš propadli snaze útočit a vymstilo se jim to. Zlín získal napravo od vlastního vápna míč, následoval dlouhý křížný centr a Koreš utíkal od půlky úplně sám. Vybíhajícího Grigara obstřelil a Zlín byl zpátky ve hře.

„Odehráli jsme velmi dobrou první půli. Vypracovávali jsme si šance, vedli jsme, ale místo toho, abychom hráli chytře, jsme si zavařili vlastní hloupostí,“ litoval teplický trenér David Vavruška.

Tepličtí se nezatáhli do defenzivy a o dvacet minut později se brejková situace opakovala. Po centru Pazdery se prosadil Vukadinovič.

Severočeši se vzpamatovávali dlouho a až v závěru se dostaly zpět do tlaku, ten už byl však jen křečovitý.

Zlín se tak dočkal teprve druhého bodu v jarní části sezony a od sestupového pásma ho dělí pět kole před koncem pět bodů. Teplice jsou na tom o bod lépe.

„Přijeli jsme s tím, že když tu uděláme bod, tak to bude dobré. Do utkání jsme ale vstoupili bázlivě, ale ve druhé půli se ukázalo, že mužstvo je schopné hrát brejkovým způsobem. V závěru jsme dohrávali na tři stopery, ale už jsme to pohlídali. Na to, v jakém jsme stavu, je to úspěch,“ hodnotil zlínský kouč Bohumil Páník.