Teplice - Sparta 0:0, patnáct tisíc lidí fotbal nadchnout nemohl

V hlavičkovém souboji Tiémoko Konaté ze Sparty (v rudém) a teplický útočník Roman Potočný | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2016
Sparťanští fotbalisté se po vyřazení z kvalifikace o Ligu mistrů ani v domácí soutěži nevytáhli. V mizerném utkání bez šancí, bez střel remizovali ve duhém kole v Teplicích 0:0. Jinak zápas před téměř patnácti tisíci diváky ani dopadnout nemohl.

Zaplněné hlediště však bylo spokojené s tím, že domácí se Spartou drželi remízový výsledek, že bojovali, dřeli, ale z fotbalu toho moc nepřevedli. Stejně jako hosté, od nichž by se to aspoň čekalo.

„V prvním poločase bylo vidět, že máme ze Sparty až příliš velký respekt. Sice jsme si vytvořili jednu stoprocentní příležitost, ale spíš jsme se stahovali dozadu a nechodili jsme se do soupeře, jak jsme chtěli,“ uznal teplický trenér Daniel Šmejkal.

Publikum bouřilo poprvé až ve 25. minutě, domácím se povedla krásná akce. Vyšachovali soupeře ve středu pole, Fillo odcentroval a nabíhající Potočný z voleje trefil břevno.

Potočný měl další primát, v 57. minutě vyslal vůbec první ránu do prostoru brány, z levé strany dělovkou prověřil Koubka. A v 72. minutě znova z přímého kopu. Koubek dobře zasáhl.

Za hosty měl první střelu na bránu střídající Holzer až deset minut před koncem... Pak už nikdo.

Koubek v brance Sparty dostal přednost před Bičíkem, za Spartu chytal vůbec poprvé, trenér Ščasný po nepovedené kvalifikaci o Ligu mistrů udělal i další změny. Na stoperu hrál Mazuch, ve středu pole nastoupili Mareček s Čermákem a Váchou. Jako střídající hráč se poprvé v rudém ukázal Holzer, čerstvá posila z Ostravy. Chyběli Bičík, Zahustel, Brabec či Šural.

Teplice - Sparta 0:0

„Nový“ tým však lepší výkon nepředvedl, sparťané v první půli sice drželi víc míč, domácím, kteří se soustředili na obranu, téměř nic nedovolili.

Sparťané za pětačtyřicet minut předvedli jedinou souvislou akci, která byla velmi nadějná. Už po čtyřech minutách putoval míč od Konatého přes Dočkala a Čermáka k Lafatovi, jenž z hranice vápna střílel vedle. Byla to jeho už několikátá šance v sezoně, elitní kanonýr ligy posledních let ještě neskóroval.

Fotbal se nezlepšil ani po přestávce, hosté neobratně dobývali, nešlo jim nic. Domácí spoléhali na brejky a jeden málem dotáhli. Fillo se vyhnul ofsajdu, z pravé strany utíkal sám, ale místo aby poslal příhrávku na sprintujícího Horu, dával míč pod sebe. A to sparťané vystihli.

Sparťané přidali v posledních patnácti minutách, výsledkem byly rychlé akce po stranách a i jedna šance. Po průniku Costy trefil dobíhající Zahustel tyč.

„Chtěli jsme se zvednout herně, to se povedlo. Výsledkově už to nevyšlo, ale bod beru, protože tady se nebude lehce vyhrávat. Teplice zapracovaly na defenzivě a proti nám se soustředily, aby neprohrály. A to musíte být v maximální pohodě, abyste to překonali. My jsme odehráli kombinačně nejlepší zápas na podzim, ale chyběla nám finální přihrávka,“ hodnotil sparťanský kouč Zdeněk Ščasný.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10