Teplice - Příbram 3:0, výhra otevírá možnost ještě bojovat o poháry

Tepličtí fotbalisté slaví gól do příbramské sítě. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

18 2017
Tepličtí fotbalisté porazili ve 21. ligovém kole poslední Příbram 3:0 a do konce soutěže ještě mohou zabojovat o postup do evropských pohárů. Na vítězství se gólově podíleli Nivaldo, Jakub Hora a Marek Červenka.

Teplice ztrácejí na čtvrté místo pět bodů. Toto umístění zaručuje postup minimálně do 2. předkola Evropské ligy. A za určitých okolností může být postupové i páté místo, které je ještě o bod blíž.

Příbram naopak zůstává poslední, na nesestupové pozice ztrácí pět bodů a nenavázaly na minulou výhru nad Hradcem Králové.

Teplice podle očekávání brzy převzaly iniciativu. Ve 13. minutě Nivaldovu střelu gólman Hruška vyrazil na roh, velkou šanci pak neproměnil Vošahlík, který těsně minul příbramskou branku.

Tým s nejhorší obranou soutěže čelil velkému tlaku. Červenku zblízka vychytal Hruška a při následném rohu hostujícího gólmana zastoupil na brankové čáře Rezek proti dalšímu Červenkovu pokusu.

Tepličtí se dočkali prvního gólu v 31. minutě. Hora prošel mezi třemi protihráči, posunul míč na Nivalda, a ten se prosadil přízemní střelou.

Teplice - Příbram 3:0

Minutu před pauzou Vošahlík sklepl míč na Horu, jenž zvýšil ranou k tyči.

Jedenáct minut po změně stran se favorit prosadil potřetí. Nivaldo z levé strany nacentroval do šestnáctky a aktivní Červenka už tentokrát Hrušku překonal.

„Jsem rád, že se nám v prvním poločase podařilo vstřelit dvě branky. Pak už jsme to utkání dokázali dovést do úspěšného konce, ještě jsme přidali jednu branku,“ komentoval teplický trenér Daniel Šmejkal.

Domácí trochu ubrali a Příbram si největší příležitost vypracovala v 70. minutě, kdy Rezkovu dělovku z přímého kopu s problémy zlikvidoval brankář Chudý. Z protiútoku pak Kučera pálil o kousek vedle.

Teplice doma s Příbramí neprohrály pošesté za sebou a soupeři vrátily podzimní porážku 2:3. Příbramští svěřenci Kamila Tobiáše v této ligové sezoně mimo svůj stadion prohráli devátý z jedenácti zápasů.

„Pokud budeme dělat takovéhle hrubé chyby, porážkám se nevyhneme. Musíme začít co nejvíce pracovat,“ dodal příbramský trenér Kamil Tobiáš.