Teplice - Plzeň 2:1, domácí v závěrečné desetiminutovce otočili skóre

| foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

8 2015
Tepličtí fotbalisté začali čtvrtfinále Poháru FAČR vítězně. Na domácím stadionu porazili Plzeň 2:1. Po trefě Františka Rajtorala sice prohrávali, ale v závěrečné desetiminutovce otočili skóre Roman Potočný a Benjamin Balázs.

Odveta se hraje za týden ve středu v Plzni. A loňský finalisty do ní půjde ve složitější situaci.

Zatímco Teplice nastoupily v téměř ideální sestavě, plzeňský trenér Koubek opory šetřil. Na soupisce tak chyběli reprezentanti Limberský, Kolář, Kozáčik, Pilař či útočník Mahmutovič, který přišel v zimě právě z Teplic.

Šanci v základní sestavě naopak po delší době dostali Tecl, Chramosta, Holenda, Hořava, Bolek, Baránek či mladík Medveděv.

Teplice, které o víkendu přehrály Mladou Boleslav 5:0, byly při chuti a dostávaly se do větších šancí než soupeř. Ve 22. minutě se marně dožadovaly penalty po kontaktu Holendy s Krobem v plzeňském vápně, Vondrášek zase v šanci přestřelil branku.

Zahrozila však i Plzeň: po zpětné přihrávce pálil Hejda, ale stoper Lüftner dokázal šťastně zabránit míči v cestě do branky.

Ve druhé půli to po rohu zkusil Hora, ale vychytal ho brankář Bolek. A tak udeřilo na druhé straně. Střídající Rajtoral potvrdil střeleckou formu a dorážkou Holendovy střely poslal Plzeň do vedení.

To však trvalo jen chvilku, než se ve vápně položil do hlavičky po Táborského centru Potočný a zamířil přesně k tyči. Plzni mohl záhy vrátit vedení Baránek, ale hlavou těsně minul stejně jako na teplické straně Táborský.

Teplice si v závěru ale vytvořily tlak, střídající Chukwuma nejprve trefil tyč, ovšem další střídající hráč Balázs po závaru procpal míč do branky a zařídil těsnou výhru.