Teplice - Liberec 2:2, hosté dál čekají na výhru, zachránili alespoň bod

Liberecký obránce Vladimír Coufal padá v souboji s teplickým Janem Krobem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

22 2014
Liberečtí fotbalisté v novém ligovém ročníku dál čekají na první vítězství. V páteční předehrávce pátého kola remizovali v Teplicích 2:2. Alespoň bod zachránili v závěru, kdy vyrovnal střídající útočník Kevin Luckassen.

Zatímco Liberec ještě nevyhrál, Teplice udržely neporazitelnost.

Tepličtí hráli druhý domácí zápas během šesti dnů a v tom prvním proti Slavii nadchli diváky útočnou hrou, proti Liberci na ni však navázat nedokázali. Sice se tlačili dopředu, ale bez viditelného efektu.

Hráči Liberce byli pohyblivější - stíhali se v dostatečném počtu vracet do defenzivy i rozbíhat nebezpečné brejky. Za celý první poločas pustili domácí do jediné šance - a Ljevakovič po centru beztak hlavičkoval jen slabě.

Zato před teplickou brankou bylo mnohem rušněji, ale Hadaščokovu tutovku vychytal brankář Grigar, který zneškodnil i nájezd Ďubka. A několik dalších nadějných akcí Liberce ustáli domácí jen díky soupeřově nepřesnostem. Obzvlášť průchozí byla pro Liberec levá strana hřiště.

V 52. minutě prošel do teplického vápna další přízemní centr z levé strany, Šural sice ještě minul, na zadní tyči byl ovšem volný i Hadaščok a dostal míč do sítě.

Ještě před pauzou se hodně přitvrdilo, na obou stranách přibylo i provokací. Jako první to pocítil teplický Takács, který s krvavým zraněním v obličeji dohrál jen poločas.

Po pauze to pak pocítil i Liberec a byla to pro něj trojí rána naráz. V jednom souboji s domácím Kapolongem se zranili jak Sackey, tak i Obročnik - a pár sekund nato vyrovnal Vůch. Sackey odešel ze hřiště zřejmě s vážnějším zraněním kolena, Obročnik si poranil kotník.

Gól a dvojí střídání úplně zamíchaly kartami - Liberec se dostal pod sílící tlak a už ho nedokázal zachytit. V 77. minutě zatáhl ve vápně Frýdek skluzem za nohy Litsingiho a nařízenou penaltu bez problémů proměnil Krob.

A vzápětí mohly Teplice i rozhodnout - Litsingi po Kapolongově centru zblízka přestřelil, Vůch zase v dobré pozici hlavičkoval jen do brankáře.

Jenže domácím také začínaly viditelně docházet síly a Liberec toho dokázal v úplném závěru využít. Grigar podběhl centrovaný míč z rohového kopu a Luckassen hlavičkoval do sítě.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39