Teplice - Dukla Praha 1:0, vítězství z penalty zajistil Krob

Brankář Dukly Martin Chudý inkasuje rozhodující gól z penalty, kterou proměnil Jan Krob. | foto: Petr Bílek, MF DNES

22 2014
Po třech zápasech bez vítězství fotbalisté Teplic zabrali. Na svém hřišti doma v 15. ligovém kole porazili Duklu Praha 1:0. Jediný gól dal Jan Krob z penalty, kterou rozhodčí nařídil za faul na Egona Vůcha.

Teplice měly před zápasem problém vůbec poskládat obranu - ke dvěma karetním absencím se navíc přidalo i zranění Matuly z předzápasového tréninku, a tak dostal první ligovou šanci dvacetiletý stoper Urma.

„Ty tři body v tabulce znamenají strašně moc. Dukla hrála výborně, na moje gusto si vypracovala až moc šancí, body dneska bereme za dřinu a ohromnou vůli,“ řekl teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Dukla vsadila na zahuštěný střed pole a iniciativu přenechala domácím, kteří se ale jen těžko prosazovali a navíc jim vázl pohyb.

Z nudy tak vytrhly diváky až události ze 24. minuty: Litsingi vystihl mizerně rozehranou standardní situaci Dukly, za jeho kolmicí vysprintoval Mahmutovič a i přes dva obránce dokázal Litsingimu vrátit míč před prázdnou branku, jenže tam ho zablokoval padající Gedeon.

Domácí se domáhali penalty za ruku neúspěšně - a vzápětí mohli sami inkasovat. Po Marešově centru zleva Hošek promáchl a ve vápně byl osamocený Beauguel, jenže trefil jen boční síť.

Pak už zase poutaly pozornost nefotbalové věci. Po půlhodině přišla Dukla o španělského mladíka Néstora, který si při nešikovné otočce ve středu hřiště zřejmě pochroumal koleno, chvíli nato navíc podobné zranění postihlo i domácího Mahmutoviče.

Domácí se domáhali penalty celkem třikrát - před pauzou dvakrát za údajnou ruku a neúspěšně, v 54. minutě se ovšem dočkali. Vůch prokličkoval do vápna, zezadu ho srazil skluzem Polom a Krob nařízený pokutový kop s přehledem proměnil.

Tepličtí zápas dlouho kontrolovali a v 67. minutě byli po rohu blízko druhého gólu po Lüftnerově hlavičce těsně nad, pak ale začalo hned několik záložníků bojovat s křečemi.

Poslední čtvrthodinu tak dohrávala Dukla ve velkém náporu, který ovšem krotil bravurními zákroky domácí brankář Grigar. V 76. a 77. minutě vychytal Krmenčíkovi nebezpečnou hlavičku a pak i střelu z otočky a v 85. minutě i Čajičovu ránu z ideální pozice. Na víc už hostům čas nezbyl.

„Z výsledku jsem zklamaný. Můžeme si za to sami, že jedeme domů s prázdnou, z tolika šancí musíme vstřelit nějaké branky,“ hodnotil trenér pražského celku Luboš Kozel.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36