Teplice bodově dostihly mistra

2 2003
Č. Budějovice - Teplice remizovaly 0:0 na hřišti Českých Budějovic a posunuly se zpět na čtvrté místo před Baník Ostrava. Svěřenci Františka Straky mají na kontě stejně jako třetí Liberec 32 bodů, ale horší skóre. Jihočeši po remíze 3:3 s Bohemians doma ztratili další dva body v domácím prostředí, a na jaře zatím marně čekají na vítězství.

V úvodu utkání na jihu Čech diváci příliš záživného fotbalu neviděli. Domácí již tradičně spoléhali především na standardní situace, za prvních pět minut kopali tři, ale tentokráte narazili na velmi kompaktní obranu, jejíž překonání bylo nad budějovické možnosti.

Většina času se odehrála uprostřed hřiště a až ke konci poločasu přišly šance na obou stranách. Budějovičtí Sedláček a Svoboda stříleli těsně vedle Poštulkovy branky a teplickému Voříškovi po největší šanci zápasu zabránil bravurním zákrokem skórovat Seman. V závěrečné minutě prvního poločasu ještě hlavičkoval Lengyel těsně nad budějovickou branku.

Po přestávce ofenzívní aktivita obou týmů ještě podstatněji upadla, před brankami se téměř nic nedělo. V poslední desetiminutovce hosté přece jen zvýšili útočné úsilí, ale výsledkem byly pouze nepřesné střely Horvátha a střídajícího Zelenky.

Českobudějovický trenér Pavel Tobiáš označil zápas spíše za taktickým boj. "Ani jeden ze soupeřů nechtěl zápas ztratit. Proti výtečné obraně soupeře mohla rozhodnout nějaká malá chyba, ta se však nekonala. Teplice nás do ničeho nepustily. Převládaly spíše bojovnost, nasazení a osobní souboje," hodnotil utkání Tobiáš.

"Do přestávky jsme ještě měli náznaky situací, ale ve druhém poločase by si v teplické obraně nenašla skulinku ani myš. Bod jednoznačně bereme," vyjádřil spokojenost českobudějovický kouč.

Teplický František Straka přiznal, že po výkonu Jihočechů minulý týden na Spartě jeli jeho svěřenci do Budějovic s respektem. "Věděli jsme, že soupeř má vcelku dobré standardní situace. Po taktické stránce jsme zvládli zápas na jedničku. I když jsme v prvním poločase nehráli to, co já jsem chtěl, hra byla příliš hektická. Druhý poločas jsme zvládli tak, jak jsem si představoval. Na této remíze se dá dál stavět a splnit cíle, které sledujeme," řekl Straka.

Č. BUDĚJOVICE - TEPLICE 0:0 (0:0) podrobnosti
Sestavy: M. Seman - D. Horejš, P. Jirousek, M. Penner, J. Chlebek - J. Plocek, M. Vozábal (67. A. Matoušek), M. Latka (88. R. Jůn), L. Sedláček - D. Lafata, I. Svoboda
Sestavy: T. Poštulka - R. Lengyel, K. Rada, T. Hunal (46. V. Leitner), P. Gabriel - P. Voříšek, J. Skála, P. Horváth, D. Tesařík - J. Rezek (60. L. Zelenka), P. Holomek (89. M. Kolomazník)
Náhradníci: P. Kolář, M. Konečný, V. Pončák, M. Leština, S. Rožboud
Náhradníci: R. Vlasák, P. Gross, M. Doležal, P. Verbíř
Žluté karty: 75. D. Horejš
Žluté karty: 43. J. Rezek, 76. J. Skála
Rozhodčí: Šedivý - Tulinger, Hojsík
Počet diváků: 3326 (27% z kapacity 12 000 diváků)