Synotu v Bělehradu pomůže i Šumulikoski

10 2003
Staré Město - S cílem zúročit jednobrankové vítězství z domácího zápasu v postup odletí v pátek dopoledne fotbalisté Synotu do Bělehradu k odvetě druhého kola Poháru Intertoto. "Bělehrad má v kádru mladé, divoké, ale velmi dobré fotbalisty. Charakter prvního zápasu hodně ovlivnilo vyloučení Činčaly. V domácím prostředí musí Bělehrad otevřít hru a pokud se nám podaří vstřelit první branku, tak věřím v postup," uvedl trenér Radek Rabušic.

Rabušic bude postrádat potrestaného Činčalu a také novou posilu Čoupka, jehož přestupu z Leverkusenu zatím chybí souhlas německého svazu. Naopak v kádru bude obránce Šumulikoski, jehož problém s vízem se podařilo funkcionářům staroměstského klubu vyřešit.

Jeho svěřence čeká nejspíš bouřlivé prostředí. V prvním kole bělehradský klub málem doplatil na výtržnosti fanoušků, kteří do prázdného sektoru v hledišti za brankou estonského soupeře Trans Narva vhodili kouřící kanystr s benzinem. Zápas byl  na 80 minut přerušen. UEFA nejprve připravila OFK o výhru 6:1 a zápas
zkontumovala ve prospěch Estonců. Nakonec však o postupujícím rozhodl pouze výsledek druhého duelu, v kterém Bělehrad zvítězil 5:3 po prodloužení.

Sobotní utkání začne v 17:30. Synot do Srbska a Černé hory odletí z Kunovic dvěma letadly L410 a hned po zápase se fotbalisté vrátí domů.