Slovácko - Ostrava 1:2, gólem v nastavení hosté využili přesilovku

DOPŘEDU. Luboš Kalouda, záložník Slovácka, spěchá k ostravské brance. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

4 2014
Před týdnem ostravští fotbalisté rozhodli zápas proti Bohemians v nastavení, když hráli v deseti. Po vypršení normální hrací doby, ale v přesile proti oslabenému soupeři, dali gól i v 10. kole na Slovácku. Díky obránci Frydrychovi zvítězili 2:1 a posunuli se na pátou příčku. Domácí poslední půlhodinu dohrávali bez vyloučeného Rady.

Slovácko bylo nejlepším týmem doma, po nešťastné porážce v úvodním kole se Slavií na svém stadionu čtyřikrát za sebou zvítězili. Narazilo až nyní.

"Baník byl důraznější ve středu hřiště a častěji se dostával do šancí. Vysoký presink nám dělal problém. Neodehráli jsme dobré utkání, které ovlivnila velká chyba Tomáše Rady a jeho chování. Vyloučením jsme si podepsali ortel. Jsem zklamán pojetím zápasu, tři body jsme si nezasloužili," uznal domácí kouč Svatopluk Habanec.

Habanec po vysoké prohře v minulém kole v Teplicích pozměnil obranné řady, ale Baník přesto v úvodu utkání získal převahu. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa, nedařilo se jim založit kloudný protiútok a snaha o nakopávané míče na nejlepšího střelce ligy Doška končila na nepřesnostech.

Naopak Baník dostával obránce protivníka účinným napadáním často pod tlak a právě z chybného rozehrání stopera Tomáše Rady také padla vedoucí branka. Hbitý útočník Narh získal míč a křížnou střelou z hranici trestného území přehodil brankáře Heču.

Teprve po inkasovaném gólu se domácí fotbalisté rozehráli, zpřesnili souhru a získali územní převahu. Vyrovnat se jim podařilo až tři minuty před přestávkou, kdy střelu obránce Reinberka brankář Pavlenka jen vyrazil před Kaloudu a jeho dorážku srazil obránce Frydrych k Havlíkovi, který vrátil míč pohotově do sítě.

Po změně stran si Slovácko udržovalo mírnou převahu, přes pozornou obranu Baníku se však k vážnější šanci nedostalo. Pak ale přišlo vyloučení domácího obránce Tomáše Rady po druhé žluté kartě, průběh hry se obrátil a Ostrava převzala iniciativu.

Baník začal častěji střílet, dlouho si ale nemohl poradit s brankářem Hečou, povedlo se mu to až v samotném závěru těsně před tím, než rozhodčí na pár minut přerušil zápas kvůli kouři z dýmovnice hozené z domácího kotle. Postaral se o to Frydrych, který do sítě dorazil střelu Azeveda.

Slovácko tak po čtyřech domácích vítězstvích nebodovalo. Naopak Baník v Uherském Hradišti vyhrál po pěti letech.

"Dokázali jsme eliminovat silnou zbraň Slovácka, kterou je nátlaková kombinační hra. Po vyloučení Rady jsme byli dostatečně trpěliví a čekali na příležitost, abychom mohli zápas rozhodnout. Podařilo se to až v poslední minutě. Úspěch je hodně cenný. Na Slovácku se nevyhrává snadno," řekl ostravský trenér Tomáš Bernady.