Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svatý muž Kaká prý neublíží ani mouše. Ostří Afričané mu ale zatemnili mozek

ČERVENÁ. Brazilský záložník Kaká byl za šťouchnutí loktem vyloučen. | foto: AP

22 2010
Johannesburg (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Proč se tak vztekáš, boží synu? Protože mě bolí, jak nás všechny okopávají, pravil Kaká. Největší hvězda fotbalové Brazílie, ten džentlmen a velvyslanec OSN, který posílá góly do nebe, se zblízka díval na červenou kartu.

"Vůbec o tom nechci mluvit, protože když si prohlédnete obrázky, dojde vám, že jsem nevinný," prohlásil vůdce Brazilců, kteří si v neděli pohlídali přímý postup do osmifinále mistrovství světa.

V posledním utkání ve skupině proti Portugalcům si vyzkoušejí hru bez Kaká, jenž bude v trestu: "Aspoň získám čas, abych se pořádně připravil na další kolo."

Když v pondělí promluvil, znovu to byl ten vzorně vychovaný chlapec, který každé ráno modlitbou děkuje za to, že se probudil do nového dne. V neděli večer se ovšem příliš neovládal, na což nejsou fanoušci zvyklí. Tak dlouho sledoval ostré zákroky frustrovaných hráčů Pobřeží slonoviny, až se sám začal mstít.

Po strkanici v 85. minutě dostal žlutou kartu, za tři minuty se postavil před záložníka Kadera Keitu a nechal mu v cestě loket. Pro fotbal docela obyčejná situace, kterých je v každém utkání spousta, jenže Keita ji tentokrát zneužil, zakřičel a s bolestivou grimasou vložil tvář do dlaní.

FAUL. Záložník Emmanuel Eboué z Pobřeží slonoviny (na zemi) fauluje brazilskou hvězdu Kaká.TECHNIK. Brazilský kouzelník Kaká (vlevo) se snaží obejít Tiotého z Pobřeží slonoviny

"Absolutní nespravedlnost. To Kaká byl přece faulován," prohlásil brazilský trenér Dunga. Ani on nemluvil objektivně, protože Kaká dobře věděl, že se soupeř blíží. Ale Keitova reakce byla nefér.

Rozhodčí Lannoy si na dálku našel Kaká a přiběhl mu ukázat druhou žlutou kartu. "Už jsem dostal tisíce povzbudivých vzkazů. Vážím si jich," řekl slavný vyloučený den poté.

Sedm let červenou kartu neviděl. Vlastně od chvíle, kdy se ze Sao Paula přestěhoval do Evropy, byl vzorem fotbalové ctnosti. Šest sezon hrál za AC Milán a poslední rok patří Realu Madrid. V žádném vyhecovaném souboji se nenechal takhle vydráždit.

Stalo se mu to až na mistrovství světa, do kterého vstoupil po rozhárané sezoně v Realu, kde ho sužovala zranění a bledé výkony.

Ani na šampionátu Kaká nezářil, ale zlepšoval se. Proti Pobřeží slonoviny připravil první gól pro Fabiana a třetí pro Elana. Dobře ví, co se od něj žádá. To on má dovést Brazílii k šestému titulu mistrů světa. Nosí přece legendární číslo 10, které proslavil jiný brazilský král na čtyři písmenka – Pelé.

Autor:


Jste ve městě nová a nikoho neznáte?
Jste ve městě nová a nikoho neznáte?

Na eMimino.cz najdete maminky, které jsou na tom podobně.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze