Střížkovští Bohemians vypadli z poháru, Jablonec jde dál po penaltách

Hradec Králové - Bohemians/Střížkov: Pilař a Grznár - Hradecký Pilař v souboji s Grznárem ze střížkovských Bohemians. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

23 2009
Fotbalisté střížkovských Bohemians skončili v poháru. Ve 3. kole Ondrášovka Cupu na hřišti druholigového Hradce Králové podlehli 1:2. Ostatní ligové týmy, které do 3. kola zasáhly, pokračují.

Od 4. kola se dvojice losují, navíc se hraje na dvě utkání doma a venku.

Střížkovští Bohemians dopadli jako Mladá Boleslav a Slovácko, které na soupeře z nižších soutěží nestačily už ve 2. kole.

Sparta, Slavia a Brno do 3. dějství zatím nezasáhly, svá utkání hrají 8. října.

ondrášovka cup

kompletní los a výsledky

Už před týdnem postoupila Ostrava, která na penalty zdolala Opavu. V úterý si postup zajistily Plzeň a se štěstím Liberec.

Pokutové kopy pomohly i Jablonci, druhému týmu prvoligové tabulky. Na hřišti třetiligového Písku prohrával, po přestávce z penalty vyrovnal a v samém závěru pak gólman Frydrych chytil střelu z pokutového kopu domácímu Pivoňkovi. Ani v rozstřelu se domácím nedařilo, nedali dvě penalty.

Písek - Jablonec 1:1 (1:0), na pen. 1:4

Branky: 17. Polodna - 82. Pavlík z pen. Penalty proměnili: Kosobud - Pavlík, Zábojník, Valenta, Vukovič. Neproměnili: Picka, Polodna (oba Písek). Rozhodčí: Makovička. Diváci: 1 620.
Jablonec: Frydrych - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Michálek (66. Haurdič), Jarolím (79. Valenta), Eliáš (66. Pavlík), Kovařík - Vukovič, Lafata. Trenér: Komňacký.

Hradec Králové - Bohemians Praha 2:1 (0:1)

Branky: 53. Pilař, 86. Dvořák - 39. Ibe. Rozhodčí: Ochotnický. Diváci: 1 200.
Bohemians: Pižanowski - Macháček, Horáček, Halama, Grznár - Andronic (35. Mach), Demeter, Fenyk (68. Vakui), Kwame, Podaný (62. Turtenwald) - Ibe. Trenér: Jindráček.

Viktoria Žižkov - České Budějovice 0:1 (0:1)

První poločas nabídl uspávací fotbal s minimem šancí, ve kterém měl mírnou optickou převahu Žižkov. Gólových příležitostí si ale moc nevytvořil - jedinou vážnější spálil ve 23. minutě Kalod, jenž ze sedmnácti metrů pálil těsně vedle.

Budějovice dokázaly z minima vytěžit maximum. Šest minut před koncem prvního poločasu převzal v pokutovém území Benát míč a křížnou střelou k pravé tyči překonal brankáře Aleše Hrušku, který tentokrát dostal přednost před obvyklou jedničkou Bartalským.

Ve druhém poločase se pokračovalo v podobném duchu - snažil se hlavně Žižkov, ale nejblíž gólu byly trpělivě hrající Budějovice. V 74. minutě mohl přidat druhou branku Benát, ale po pěkné kombinaci vystřelil těsně nad.

Žižkov dohrával posledních devět minut bez vyloučeného Novotného. To nahrálo Budějovicím, aby si i přes nepřesvědčivý výkon pohlídaly postup.

Góly: 39. Benát. Rozhodčí: Drábek. ČK: 81. Novotný (Žižkov). Diváci: 420.
České Budějovice: Kučera - Lima, Jarabica, Žižka, Krob - Dolejš, Benát, Doležal, Černák, Mezlík (79. Hudson) - Meszároš (46. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.

Sokol Protivanov - Sigma Olomouc 0:5 (0:2)

Branky: 5., 18. a 54. z pen. Šultes, 78. Nuc, 85. Janotka. Rozhodčí: Mikel. Diváci: 680.
Olomouc: Lovásik - Nuc, Komárek, Škerle, Vepřek - Bajer, Štětina, Hořava (78. Janotka) - Petr (57. Caihame), Šultes (72. Ordoš), Navrátil. Trenér: Psotka.

Fotbal Třinec - Bohemians 1905 0:1 (0:1)

Branka: 15. Hašek. Rozhodčí: Možíš. Diváci: 1 305.
Bohemians: Marek - Jindřišek (46. Janek), Lukáš, Pávek, Bartek - Ibragimov, Adam, Dian, Hašek (82. Zelenka) - Škoda (69. Kavka), Slezák. Trenér: Hoftych.

Sokol Varnsdorf - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)

Branka: 39. Klesa. Rozhodčí: Hrubeš.
Příbram: Krbeček - Šmejkal, Nohýnek, J. Štochl, Velas - Klesa, Hušbauer, Videgla, Pilík (46. Cafú) - Rodrigues (68. Huňa), Dort (58. M. Štochl). Trenér: Marko.

FK Hlučín - FK Teplice 1:3 (0:1)

Branky: 63. Honka - 52. a 63. Mahmutovič, 41. Lukáš. Rozhodčí: Czene. Diváci: 680.
Teplice: Griga - Vidlička, Smejkal, Lukáš, Ljevakovič - Kalivoda, Klein, Vachoušek (60. Matula), Stožický (79. Mareš) - Hesek, Mahmutovič (67. Elsami). Trenér: Plíšek.

Břeclav - Kladno 0:1 (0:0)

Branka: 60. Gross. Rozhodčí: Matějek.
Kladno: Kostolanský - Broschinský, Gross, Samek, Hajník - Moravec, Hlava (90. T. Rouček), Zoubele, Cigánek (59. Mašanský) - Šilhan, Zachariáš (89. Rada). Trenér: Hřídel.

Třebíč - Znojmo 0:1 (0:0)

Branka: 63. Mička.

1. Dynamo České Budějovice 4 3 1 0 10:4 10
2. Graffin Vlašim 4 3 0 1 9:6 9